У Дніпрі тривають перевірки громадського транспорту з контролю карантинних вимог

04.11.2021 15:46   -
Автор:

У Дніпрі тривають рейди у громадському транспорті. Робоча група у складі представників патрульної поліції, департаменту транспорту та Укртрансбезпеки перевіряє дотримання правил перевезення пасажирів під час карантину.

Зранку 4 листопада розпочали з зупинки, що з Набережної Перемоги, 67-Д. На одному маршруті пані Любов намагалася сісти у вже заповнений автобус. Представники комісії зробили жінці попередження.

«Треба їхати на роботу. Розумію, що є правила та надалі дотримуватимусь, адже це здоров’я», – прокоментувала жінка.

Беруть у автобус тільки за новими правилами, запевняє містянин Данило: «Доводиться почекати на цій зупинці, адже це не кінцева. Пускають, коли у салоні є вільні місця, виключно у масці».

За правилами, які діють на час карантину, забороняється перевезення пасажирів кількістю більше, ніж місць для сидіння, а також водій та пасажири повинні бути у масках.

«Від 20 жовтня ми щоденно виходимо у рейди. Зараз порушень поменшало, люди прислухаються. Якщо брати цифри: за цей невеличкий період склали 10 протоколів за перевезення пасажирів стоячи і 30 постанов – за відсутність засобів індивідуального захисту (стосувалось і водіїв, і пасажирів). Основна мета перевірок – інформування містян про правила захисту себе, власного здоров’я й здоров’я оточення», – сказав заступник директора-начальник управління транспорту департаменту транспорту та транспортної інфраструктури Дніпровської міської ради Олександр Лещенко.

Старший інспектор пресслужби управління патрульної поліції Дніпропетровської області Павло Карманов нагадав: «За порушення правил карантину є адміністративна відповідальність – стаття 44-3 (КУпАП): якщо люди перебувають у транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту – штраф від 170 до 250 грн».

А що стосується пільговиків, то містяни на підставі посвідчення можуть і надалі їздити у транспорті. Безкоштовно користуватись міським електротранспортом (трамвай, тролейбус, метро), а також знижкою 25 % в автобусах під час карантинних обмежень можуть і школярі: «Учнівські розподіляються на три категорії (молодша, середня та старша школи). Діти можуть їздити у транспорті за пільгою як у будні, вихідні, так і на канікулах. Отримати учнівський можна на сайті http://cabinet.dniprorada.gov.ua, звернутися до класного керівника чи до адміністрації школи, там ви отримуєте анкету. Готовий учнівський потім передадуть до навчального закладу», – підсумував заступник директора КП «БІО» Дніпровської міської ради Артем Трапезніков.