У Дніпрі спеціальні рейдові групи перевіряють дотримання карантинних норм у громадських місцях
У зв’язку з переходом Дніпра до помаранчевої зони карантину у місті запроваджені додаткові обмеження. Таке рішення спеціальної комісії з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації природного характеру місцевого рівня. Для контролю за дотриманням оновлених карантинних норм у Дніпрі створені і вже працюють спеціальні рейдові групи.
«До складу таких груп увійшли представники поліції, муніципальної варти, департаменту транспорту, держпродспоживслужби. Посадова особа кожної служби має право складати протоколи про адміністративні порушення і накладати штраф. Водночас наше головне спільне завдання – вкотре нагадати містянам про неухильне дотримання карантинних обмежень, які передусім спрямовані на їхню ж безпеку», – підкреслив заступник директора департаменту громадського порядку і цивільного захисту ДМР Максим Джихур.
Зі свого боку заступник начальника Головного управління національної поліції у Дніпропетровській області Роман Дорош зазначив: «Порушники карантинних обмежень притягаються до адміністративної відповідальності зі штрафними санкціями від 170 до 250 грн, а якщо відповідні порушення допустили власники, адміністрація тих чи інших громадських приміщень (споруд), то штраф сягає 17 тис. грн і більше. Зараз проводимо роз’яснювальну роботу, але за «кричущі» факти порушень притягатимемо до відповідальності. Люди повинні розуміти, що такий контроль – для їхнього ж блага».
Представники «Муніципальної варти» задіяні у перевірках на дотримання карантинних обмежень у торговельних центрах, закладах громадського харчування, наданні побутових послуг як у складі спеціальних рейдових груп, так і самостійно, – додав інспектор КП «Муніципальна варта» ДМР Юрій Антонюк.
За словами в. о. заступниці начальника Дніпровського міського управління ГУ Держпродспоживслужби Дніпропетровської області Наталії Горілої, з початку березня у місті їхні представники перевірили майже 600 об’єктів та склали 54 адмінпротоколи. Вона наголосила: «Особливу увагу приділяємо торговельним центрам, ринкам, автовокзалу. 24 березня у складі спільних рейдів перевірили понад 100 об’єктів. Найчастіші порушення, що фіксували, – відсутність захисних масок як у працівників, так і відвідувачів, а також антисептиків, ємностей для використаних захисних індивідуальних засобів, недотримання дистанції».
З посиленням карантинних обмежень перевірки у громадському транспорті 24 та 25 березня мали попереджувальний характер.
«Керівники автотранспортних підприємств провели роз’яснювальну роботу серед водіїв щодо дотримання карантинних норм. Учора та сьогодні ми дивилися на кількість пасажирів і чи були вони у захисних масках. А вже від завтра, 26 березня, спільно з поліцією порушників – і пасажирів, і перевізників – притягатимемо до адмінвідповідальності», – додав заступник директора департаменту транспорту і транспортної інфраструктури ДМР Олександр Лещенко.