У Дніпрі ремонтують медичні заклади

13.07.2020 15:29   -

У Дніпрі активно оновлюють лікувальні заклади, як первинної ланки медицини, так і вторинної. Зокрема й ті медустанови, які повернули з підпорядкування області місту. Наразі триває капітальний ремонт 9 згаданих об’єктів: у центрах первинної медико-санітарної допомоги № 2, №4 (три амбулаторії), №5, №8, №9 (дві амбулаторії) та в міській поліклініці №4. Ремонтні роботи проводяться коштом міського бюджету (загальна вартість майже 100 млн грн) і плануються до закінчення вже восени.

«Усе робиться капітально із заміною мереж, комунікацій, вікон, оновленням протипожежної системи, а головне – облаштовується цілковита доступність до будівель, щоб пацієнти маломобільні чи з інвалідністю могли самостійно і безперешкодно потрапити до лікувального закладу. Окрім того, усередині перевлаштовуються кабінети для максимальної зручності пацієнтів. У деяких закладах замінюємо старі ліфти на нові. Мета одна – оновити в Дніпрі всі поліклініки і лікувальні заклади», – сказав під час виїзної пресконференції 13 липня головний спеціаліст відділу забезпечення діяльності міського голови та його заступників Антон Андрієнко.

У центрі первинної медико-санітарної допомоги №9 (провулок Фестивальний, 1) оновлення розпочалися ще минулого року. Тут капітально відремонтовано перший поверх будівлі. Його зробили доступним для маломобільних груп людей. З-поміж іншого, улаштували новий ґанок, поставили автоматичні двері, систему відеоспостереження, зробили двобічний пандус. У холі центру улаштовано вказівники зі шрифтом Брайля та тактильну плитку. Також відремонтовано санвузли, один із яких повністю пристосований для людей з особливими потребами. Наразі тривають ремонтні роботи й на інших поверхах будівлі.

«Чотириповерховій будівлі вже понад 40 років. Капітального оновлення тут не було зовсім. Ремонт першого поверху зробили за кошти, які отримуємо від Національної служби здоров’я України. Перейшли вже до оновлення другого поверху. Вдячні міській владі, яка виділила фінансування для капітального ремонту 3-го та 4-го поверхів. Завдяки такому комплексному підходу матимемо цілком оновлену будівлю нашого центру», – підкреслила генеральна директорка центру первинної медико-санітарної допомоги № 9 Галина Одінцова.

У будівлі зазначеного центру розміщується амбулаторія №1, яка обслуговує 22,5 тис. людей, з них 5 тис. дітей та близько 500 людей з інвалідністю, у тому числі 38 осіб, які пересуваються на візках, та 63 – мають інвалідність за зором.

Дніпрянка Олена Осадча часто відвідує цей центр. Оскільки дівчина пересувається на візку, до її порад дослухалися під час улаштування пандусу: «На візку заїжджала, дивилися, що і де можна відкоригувати по нахилах. У результаті зроблено все зручно і відповідає сучасним стандартам. З тим, що було тут раніше, не порівняти. Для мене це була ще та задача – потрапити до будівлі. А зараз я самостійно, швидко можу заїхати. Переді мною відкриваються автоматичні двері. Є новенькі ліфти, до яких теж потрапляю без сторонньої допомоги. Словом, усе продумано, пристосовано і якісно зроблено».

Оновленням центру задоволена і пані Ірина: «Дуже добре, що так по-сучасному ремонтують лікарні, поліклініки. Нарешті, прибирається зовнішній вигляд «радянщини». Зараз просто одне задоволення – записатися до лікаря через електронну чергу і зайти до оновленої поліклініки. Так і має бути».

А от пацієнтка цього ж центру Алла Пихова радіє, що тепер мами з візочками можуть комфортно потрапити до будівлі.

«У мене два сини вже шкільного віку. Пригадую, як свого часу доводилося на візках заїжджати сюди. Це було не так вже й легко, скажу вам. Зараз зробили такий зручний заїзд із пандусом. Усередині ремонт теж вражає. Сучасно, безпечно і все продумано», – наголосила жінка.