У Дніпрі ремонтують підпірні стіни для запобігання зсувам

28.09.2021 15:37   -
Автор:

У Дніпрі ремонтують підпірні стіни у різних районах міста. У планах на цей рік зробити вісім. На перехресті вулиць Святослава Хороброго та Короленка майже завершили ремонт підпірної стіни, а також закінчують капітальний ремонт трамвайних колій.

«Достроково закінчили ремонт тієї частини підпірної стіни, яка цього потребувала першочергово. З моменту її побудови, а саме з 1984 року, тут не проводився ремонт. Було залито бетонний фундамент, зроблено сходи. Згодом у планах – перекласти плитку у тій частині підпірної стіни, яка ще у непоганому конструктивному стані. Загалом цього року по місту ремонтується 8 підпірних стін, з них наймасштабніша – на Січеславській Набережній. Усі роботи по цих об’єктах плануємо закінчити до кінця року», – розповів під час виїзної пресконференції 28 вересня заступник міського голови Михайло Лисенко.

Паралельно на згаданому перехресті проводиться і ремонт трамвайних колій, де курсує маршрут № 12.

«На час ремонту підпірної стіни трамвайний рух було зупинено, тому доцільним було провести і капітальний ремонт колій на цьому перехресті, оскільки його проводили тут востаннє іще у 2005 році. Довжина ділянки, що ремонтується, 200 метрів, з них наразі 130 метрів трамвайних колій вже замінено, решту – закінчимо на цьому тижні. Далі заасфальтуємо цю ділянку. Заміну колій проводимо вночі без зупинки роботи трамваїв вдень. Усі роботи плануємо закінчити до кінця тижня», – зазначив головний інженер комунального підприємства «Дніпровський електротранспорт» Володимир Легкий.

У самому розпалі і ремонт ще однієї підпірної стіни, біля Дніпровського ліцею інформаційних технологій (вул. Шевченка, 8), яка була пошкоджена влітку внаслідок рясних дощів.

«Ліквідуємо аварійну ситуацію на цьому місці, коли стіну було розмито після злив. Демонтували стару цеглу, зробили котлован, провели арматурні роботи під бетонування основи підпірної стіни. Після цього буде укладання цеглою. Загалом підпірна стіна буде завдовжки близько 29 метрів і заввишки від 2,5 до 4 метрів на різних її ділянках. Роботи плануємо закінчити до кінця жовтня. За допомогою нової стіни отримаємо укріплення схилу, щоб не було зсувів», – додала начальниця управління з благоустрою міста департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради Світлана Літвінова.