У Дніпрі проходить тиждень туризму

27.09.2021 15:07   -
Автор:

У Дніпрі стартував тиждень туризму. Подію до Всесвітнього дня туризму проводять у місті вперше. У його рамках організовано низку заходів, зокрема, сувенірний ярмарок на площі Героїв Майдану та безкоштовні пішохідні екскурсії.

«Такими екскурсіями хочемо показати мешканцям та гостям різноплановість і багатокультурність нашого міста. Тематики різні: Дніпро – торговельний, Дніпро – бізнесовий, Дніпро – романтичний, Дніпро – зелений, Дніпро – історичний. А на сувенірному ярмарку можна ознайомитися або придбати продукцію, вироби, які виготовлюються, зокрема, і в нашому місті. Загалом такою масштабною подією як тиждень туризму популяризуємо цей напрям у Дніпрі і наголошуємо, що у місті є що показати і на що подивитися», — підкреслила заступниця директора комунального підприємства «Агентство розвитку Дніпра» Дніпровської міської ради Олена Мозгіна.

На сувенірному ярмарку представлені також промисел народних майстрів, організовано зону фудкорту, майстер-класи, розважальну програму. Ярмарок працюватиме до 1 жовтня.

Дніпрянка Наталія одна з перших завітала на ярмарок. Придивляється, що придбати.

«Цікавий захід у середмісті. Так усе гарно організовано. Ще не встигла все обійти, але приглянулися сувеніри з петриківським розписом. Планую з цього щось придбати. Загалом тут приємна атмосфера: лунає українська музика, творчі колективи виступають. Словом, колоритний ярмарок!» — підкреслила пані Наталія.

У рамках тижня туризму у місті професійні гіди до 3 жовтня чотири рази на день проводять безкоштовні пішохідні екскурсії. Аби на них потрапити, необхідно попередньо зареєструватися. Це можна зробити і через соціальні мережі —фейсбук https://www.facebook.com/DniproVisit та інстаграм https://instagram.com/dniprovisit?utm_medium=copy_link.

«Підібрали найбільш цікаві маршрути. Їх проводять близько десяти професійних екскурсоводів, випускники першої міської школи гідів, які люблять Дніпро, багато про нього знають і залюбки про місто розказують. Досить часто подібними заходами відкриваємо Дніпро не лише для туристів з інших міст, іноземців, а й для самих мешканців. Тож запрошуємо усіх охочих долучатися, буде цікаво», — розповів гід Ярослав Ярошенко. Він цього дня провів першу екскурсію у рамках тижня туризму «Дніпровський Старий Ринок, або Озерка тут ні до чого» для слухачів соціального проєкту «Університет третього віку».

За словами провідної спеціалістки сектору планування заходів управління з питань розвитку соціального захисту населення департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики міськради Вікторії Дерець, слухачі університету залюбки зголосилися долучитися: «Усіх охочих поділили за групами для відвідування таких екскурсій. Подія багатьох зацікавила. Тому щодня протягом цього тижня наші слухачі теж стануть учасниками таких пізнавальних заходів».

Слухачка Університету третього віку Лідія Прокоф’єва одна з тих, хто потрапив до першої екскурсії.

«Обожнюю Дніпро. Хоча народилася на Західній Україні, але усе життя прожила тут і вважаю себе дніпрянкою. Записалася на першу екскурсію містом і не пожалкували ані трохи. Гід так цікаво все розповідав, світлини демонстрував. Сьогодні дізналася цікаве з історії міста. Наприклад, із почутого вразило те, що тут, у центрі Дніпра, колись розташовувалися торговельні ряди. Чудова екскурсія вийшла, обов’язково ще запишусь!» – додала жінка.