У Дніпрі пройшов форум щодо проєктів у сфері цифрового розвитку

08.07.2021 18:35   -

У Дніпрі відбувся форум щодо реалізації проєктів у сфері цифрового розвитку «Дніпропетровщина – лідер України з цифрових перевтілень». Організувала захід Дніпропетровська обласна державна адміністрація. Дніпровська міська рада також долучилася та показала представникам територіальних громад Дніпропетровщини свої досягнення.

Так, учасники заходу побували у навчально-виховному комплексі № 148 «Планета щастя» та побачили на прикладі, як працює система «Безпечна школа». Їм продемонстрували, як працює охоронна та пожежна сигналізація. На виклик охорони оперативна група приїхала протягом п’яти хвилин. А під час спрацювання пожежної сигналізації , спрацював гучномовець з інструкціями, як діяти працівникам школи та учням, автоматично відкрилися турнікети.

«У Дніпрі близько 80 навчальних закладів обладнані системою «Безпечна школа». Взагалі «Безпечна школа» – це цілий комплекс, який включає відеоспостереження, систему контролю доступу, пожежну охорону. Під час навчального процесу, звичайно, ця система забезпечує контроль та безпеку учнів. А під час канікул «Безпечна школа» протидіє вандалізму та спробам заволодіння комунальним майном», – розповів директор комунального підприємства «Безпечна та інноваційна школа» Дніпровської міськради Андрій Калашников.

Після цього учасники заходу перемістилися до Ситуаційного центру, який знаходиться у Дніпровській міській раді. Тут учасникам заходу продемонстрували, як працює система «Безпечне місто». До речі, відео з камер спостереження у школах також транслюється в режимі реального часу в Ситуаційному центрі.

«Сьогоднішній захід було організовано Дніпропетровської обласною державною адміністрацією. Дніпро долучився, адже наше місто – місто новітніх технологій та впровадження нових електронних сервісів. Тож ми залюбки ділимося досвідом з колегами з територіальних громад нашого регіону. Ми надали нашим гостям доступ до наших безкоштовних електронних сервісів, адже над багатьма з них працюють волонтери. Також показали на прикладі проєкти «Безпечна школа» та «Безпечне місто», – зазначила директорка департаменту інформаційних технологій Альона Чуєва.

Сергій Каплоухий приїхав на форум з Кривого Рогу. Каже, що побачені електроні сервіси його приємно вразили.

«У нашому місті також є Ситуаційний центр, працює програма «Безпечна школа». Мета у них та сама, що й у вас в Дніпрі, але реалізація трохи інша. Побачив чимало цікавого. Сподобалося програмне забезпечення, можливо таке ми будемо розглядати для реалізації у нашому місті. Будемо співпрацювати з Дніпром у цьому напрямку», – розповів заступник начальника управління інформаційно-комунікаційних технологій виконкому Криворізької міської ради Сергій Каплоухий.

На заході також була присутня й представниця Міністерства цифрової трансформації України, яка позитивно оцінила роботу Дніпровської міської ради у напрямку цифрового розвитку.

«Із Дніпровською міською радою ми працюємо вже не перший рік, але, на жаль, до цього я бачила проєкти лише на папері. І дуже хотілося подивитися, як це відбувається вживу. Сьогодні я була дуже приємно вражена: проєкти не лише на рівні підписаних договорів, а це живі, реальні програми, які якісно працюють. Одним словом: респект! Приклад Дніпра я завжди наводжу іншим територіальним громадам», – сказала керівниця експертної групи галузевих та регіональних програм інформатизації Міністерства цифрової трансформації України Тетяна Третьякова.