У Дніпрі презентували поштову марку із зображенням Олександра Поля

09.12.2020 17:31   -
Автор:

9 грудня у Дніпрі презентували марку із зображенням Олександра Поля. Урочистість відбулася у головному відділенні «Укрпошти». Це один із низки заходів, які реалізуються у місті в рамках програми «Рік Олександра Поля», ініційованої мером Борисом Філатовим.

«Ми щасливі від того, що є така можливість популяризувати Дніпро та Олександра Поля саме так.  По-перше, марку випущено із зображенням видатного діяча міста, і це говорить нам про те, наскільки це важлива тема для нас. По-друге, наклад обмежений, значить має філателістичну цінність. По-третє, випуск марки спонукає нас згадати про ті часи, коли вітання зі святами приходили поштою у листах. Думаю, теплі слова, написані від руки, особливо відгукнуться серед наших батьків, а також бабусь і дідусів», – сказав виконувач обов’язків міського голови Олександр Санжара.

Він разом із директором філії Дніпропетровської дирекції АТ «Укрпошта» Дмитром Лісєєнком погасив першу марку та підписав конверт із зображенням Олександра Поля. Саме його разом із презентаційним варіантом марки буде відправлено до Музею історії Дніпра.

«Коли з’являється така марка – це іміджева подія, яка дає можливість фіксувати щось значуще. В історії нашого міста назавжди залишиться унікальна марка та конверт із зображенням видатного діяча міста Олександра Поля як своєрідний спадок для нащадків. Така марка випускається лише раз – це також одна із цінностей таких речей», – зауважив Дмитро Лісєєнко.

Дизайн марки розробляв художник-ілюстратор Максим Паленко. На марці зображений Олександр Миколайович Поль на фоні Амурського моста. Тираж – 909 одиниць. Також розроблено 5 тематичних поштових листівок із зображенням Поля та 200 конвертів.

«Створення марки з ініціативи міста на моїй пам’яті відбувається вперше. Були, звичайно, приклади, коли «Укрпошта» випускала художньо марковані конверти із подіями, пов’язаними із нашим містом, у тому числі і з Олександром Полем. Це доволі рідкісні речі, адже такі випуски робилися востаннє щонайменше 8 та 15 років тому. Крім того, для філателістів, зокрема, дуже важливим є поштова складова: чим її більше, тим дорожче стає така продукція. Ось і зараз  було створено власне марку, а також конверт та штемпель. У купі все це має більшу філателістичну цінність, аніж просто одинична марка», – прокоментував представник спілки філателістів Дніпра Андрій Торбіна.