У Дніпрі перевірили наявність сертифікатів про щеплення у працівників ресторанів і магазинів

21.10.2021 16:00   -
Автор:

У Дніпрі зранку 21 жовтня розпочали перевірки магазинів та закладів харчування – чи мають їхні працівники сертифікати вакцинації або негативні ПЛР-тести. Як зазначають у департаменті торгівлі та реклами міськради, не всі підприємці сумлінно виконують постанову Кабміну (№ 1236, – ред). 

Рейд розпочали з проспекту Дмитра Яворницького. І у першому ж кафе знайшли порушення: у працівника не було ані тесту, ані підтвердження вакцинації: «Ми на місці одразу виписуємо запрошення на адмінпротокол, тобто власникові треба прийти до мерії на комісію, пояснити причини, чому немає потрібних сертифікатів у працівників або надати їх. Якщо не представили нічого, виписується адмінпротокол за статтею 44-3 КУпАП», – розповів заступник директора департаменту торгівлі та реклами Дніпровської міської ради Олександр Малишко.

 У годинниковому магазині поруч працівниця Світлана одразу показала сертифікат про вакцинацію: «Ми дуже серйозно до цього ставимося – питаємо у клієнтів чи є у них тести або щеплення. Зараз стало набагато менше відвідувачів. За день приходить лишень три». 

А от у ювелірній крамниці в охоронця була довідка, що той перехворів на коронавірус: «На жаль, обов’язково потрібно мати сертифікат або ПЛР-тест, зроблений за 72 години, тому тут ми виписуємо запрошення на начальника, щоб той з’явився на комісію до мерії», – пояснив Олександр Малишко.

І в останньому ресторані-бургерній з шістьох людей п’ять мали довідку про щеплення, а один тільки довідку, що перехворів. 

Із 6-х перевірених уранці точок тільки три мають потрібні довідки: «Власники, яким виписали запрошення, повинні прийти із документами до міськради вже у понеділок. Треба мати довідки про щеплення працівників чи ПЛР-тести. Також ми наголошуємо на важливості вакцинації, адже ми у червоній зоні», – підсумував заступник директора департаменту торгівлі та реклами Дніпровської міської ради Олександр Малишко.