У Дніпрі на парковках з’явилися зарядні станції для електрокарів

08.02.2021 17:26   -

У Дніпрі на парковках встановлюють зарядні станції для електрокарів. Наразі у місті їх 15. До кінця року планується облаштувати близько 50 таких станцій.

«У Дніпрі кількість електромобілів постійно збільшується. Наразі їх уже близько 8 тисяч. Тож місцева влада ще у 2018 році дозволила встановлювати на паркувальних майданчиках електростанції для підзарядження авто. Наразі такі станції працюють майже в усіх спальних районах міста», – зазначив  директор КП «Міськавтопарк» Дмитро Омельченко.

За словами представника компанії-виробника, електростанції змодельовані та збираються в Україні, за винятком деяких деталей, які закуповують у Китаї. Станції прості у використанні, до того ж на кожній є детальна інструкція. Від одного пристрою можуть заряджатися одразу два автомобілі. У середньому на повний заряд необхідно 4–5 годин.

«Усі станції обладнані двома пістолетами для зарядження як автомобілів американського, так і європейського виробництва. Напруга одного становить 7,2 кВт. До того ж розроблено мобільний додаток, завдяки якому водій може швидко знайти найближчу для себе станцію, прокласти до неї шлях, вибрати кількість часу для підзарядження та забронювати місце на певну годину. Через додаток також відбувається оплата послуги», – розповів детальніше представник компанії «iCharge» Дмитро Антонов.

Власники електрокарів уже встигли оцінити появу станцій біля своїх будинків.

«Я живу неподалік. На ніч я залишаю авто заряджатися, а вранці можу спокійно їхати у справах. За це я плачу 120–130 грн. Заряду вистачає на 200–250 кілометрів. Це дуже зручно. Мені подобається», – розказав власник електрокара дніпрянин Артем.