Цьогоріч у Дніпрі семеро сиріт стануть власниками житла

02.02.2021 16:06   -

2 лютого у Дніпровській міській раді семеро дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, отримали сертифікати на придбання власного житла коштом державної субвенції. Загальна сума становить понад 4,7 млн грн (по 681 579 грн кожному).  Заступник міського голови, директор департаменту соціальної політики ДМР Едуард Підлубний вручив сертифікати та привітав майбутніх новоселів.

«У нас створено спеціальну комісію, яка супроводжуватиме цих молодих людей на всіх етапах: від отримання сертифікатів, вибору житла і до моменту його придбання. Це робиться, аби убезпечити їх від шахраїв. Наші спеціалісти працюють відмінно, тож можна бути спокійними», –  зазначив Едуард Підлубний.

Разом із сертифікатами присутнім вручили пам’ятки, так звані дорожні карти, де прописано увесь шлях – від вибору до придбання житла.

«У пам’ятці описано кожен крок щодо вибору житла, куди можна звертатися у разі виникнення питань. Коли житло буде обрано, представники мерії мають оцінити його технічний стан, перевірити чи все гаразд із комунікаціями, загальним станом будинку тощо. Якщо за цими критеріями все буде добре, то далі ми допомагаємо в організації юридичного супроводу аж до фіналу», – пояснила начальниця управління служби у справах дітей департаменту соціальної політики ДМР Ганна Довготько.

Майбутня новоселиця Юлія Капралова досі не може повірити, що матиме власне житло: «Це щось нереальне. Я дякую всім, хто мені допомагав, збирав документи та вчасно їх подавав. Пошуки житла вже почала, є декілька варіантів, які я хотіла б подивитися. Хочеться все зробити якнайшвидше і переїхати у власний будиночок».

Задоволений можливістю придбати власний кут і Владислав Бобошко.

«Раніше я думав: щоб купити квартиру, мені доведеться їхати за кордон на заробітки. Мені пощастило, що держава надала фінансування, і я можу придбати житло. Дякую міській службі у справах дітей за допомогу у пошуках. Залишилося лише придбати квартиру», – сказав хлопець.

Придбане житло не можна продати упродовж 10 років.