Теплові брижі навколо планети спричиняють температурні рекорди та катастрофи
У Лапландії 4 липня зафіксували +33,6 °C, що є найвищим показником з 1914 року. Наразі вся північна Європа потерпає від спеки — у деяких районах на початку тижня фіксували +34 °C, – повідомляє The Guardian.
Професор метеорології австралійського університету Монаш Майкл Рідер зазначив, що події на європейському і північноамериканському континентах, де від спеки гинуть люди і палають лісові пожежі, взаємопов’язані. За його словами, тропічний мінімум у західній частині Тихого океану, недалеко від Японії, порушив атмосферу, створивши брижі навколо півкулі, що називається хвилею Россбі — це призвело до теплових хвиль на півночі планети.
Про значне підвищення температури повідомляли Національний метеорологічний інститут Фінляндії та кілька інститутів Швеції та Норвегії. При цьому перший в червні фіксував найвищу температуру від початку спостережень у 1844 році.
Експерти та вчені пояснюють феномени кліматичною кризою. Вони очікують на погіршення ситуації в найближчі місяці.
“Це як виривати гітарну струну. Порушення поширювалося вздовж струменя, – сказав Рідер. “Він потрапляє в Північну Америку, (посилюється) і створює велику систему високого тиску в середній частині атмосфери”.
Він сказав, що тоді почалася чергова хвиля над північною Атлантикою, яка потім прорвалась і створила умови для високих температур у північних районах.
“Тому з цієї точки зору високі температури над Скандинавією безпосередньо пов’язані з тим, що сталося в Північній Америці”.
На національному рівні червень 2021 року був третім найгарячішим за весь час у Швеції.
У південній півкулі червень також був найгарячішим у Новій Зеландії , де є зимовий місяць. У четвер Організація Об’єднаних Націй підтвердила нову рекордно високу температуру для антарктичного континенту, виміряну в минулому році, – 18,3 ° С.