Світ переживає найбільшу економічну кризу з часів «Великої депресії» 30-х років ХХ століття – МВФ

10.04.2020 15:03   -
Автор:

Глобальна епідемія коронавірусу, що вразила навіть найбільш розвинуті країни світу, завдала потужного удару світовій економіці. Попередні прогнози сьогодні уже стали констатацією – теперішня криза за своїми масштабами і наслідками порівнюється із найбільшою економічною кризою у ХХ столітті – «Великою депресією».
Зокрема, про це прямо заявила голова МВФ Крісталіна Георгієва, повідомляє ВВС. Епідемія змусила зупинитись більшість світових і національних компаній і підприємств – внаслідок спалаху коронавірусу припинили роботу повністю або частково компанії, в яких працює 3,3 мільярда людей – це 81% світової робочої сили.
«Лише три місяці тому ми очікували позитивного зростання доходу на душу населення у понад 160 країнах-членах до 2020 року. Зараз прогнозуємо, що в цьому році понад 170 країн зазнають негативного зростання доходу на душу населення. Насправді ми передбачаємо найгірші економічні наслідки після Великої депресії», – наголосила Крісталіна Георгієва.
За її прогнозами, навіть при успішному подоланні пандемії у найближчі місяці, до 2021 року може відбутись лише часткове відновлення світової економіки. Втім, зовсім не виключено, що сценарій може бути навіть гіршим.
«Я підкреслюю, що існує величезна невизначеність щодо перспектив. Можливим є погіршення залежно від багатьох змінних факторів, зокрема, тривалості пандемії», – сказала вона.
В МВФ обещают относиться к Украине с любовью, но требовательно ...