Суд арештував мережу АЗС Glusco, нею керуватиме Нафтогаз

14.05.2022 12:46   -

Київський районний суд Харкова арештував нерухоме майно мережі АЗС Glusco в рамках кримінального провадження про ухилення від сплати податків та відмивання грошей, повідомила в п’ятницю пресслужба Офісу генерального прокурора.

Під арешт потрапили 234 об’єкти нерухомості: 145 заправок, вісім нафтобаз, 38 складських та інших приміщень, дев’ять земельних ділянок на території Києва та 12 областей України.

Разом із корпоративними правами 34 юридичних особи групи компаній Glusco перейшли в управління Агентства з розшуку та менеджменту активів.

Далі заправки Glusco віддадуть Нафтогазу, повідомив на засіданні уряду прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

“У нас є рішення суду, яке передбачає передачу відповідного майна державі. Ми його виконуємо. Позиція тут чітка: активи Росії та пов’язаних із нею компаній в Україні мають перейти нашій державі й працювати на благо нашої країни та всіх українців”, – заявив він.

Слідство вважає, що, попри формальну зміну власника в 2021 році, мережа АЗС досі належить резидентам Російської Федерації. З метою приховування майна від можливої спеціальної конфіскації вони протягом 2021–2022 років здійснили низку удаваних договорів купівлі-продажу корпоративних прав компаній, на які зареєстровано Glusco.