Сьогодні — 30-та річниця підняття українського національного прапора в Києві

24.07.2020 19:05   -
Автор:

24 липня — 30 років від підняття синьо-жовтого прапору у столиці. Про це пишуть на сторінках «Вечірнього Києва».

Саме 24 липня 1990 року в Києві, уперше за багато десятиліть, було офіційно піднято український прапор. Розповідають про свої враження учасники та очевидці тих вирішальних подій, а також цитують книжку безпосереднього учасника про хронологію та обставини підняття прапора.

Про атмосферу, про настрої киян, про багатотисячні мітинги згадується в книжці заступника голови Київради 1990-1991 років Олександра Мосіюка, який у 2018 році написав і представив книгу спогадів «День прапора», яка вийшла у видавництві Yakaboo.

 «О 17:15 я оголосив про продовження засідання Київради. Тим часом біля будівлі міськвиконкому збиралося все більше людей. Рух транспорту по Хрещатику припинився – вся головна вулиця столиці була заповнена патріотично налаштованими киянами. За приблизними підрахунками, прийшло близько 200 тисяч чоловік! А у дворі міськради чергували бійці ОМОН (спецпідрозділу міліції). Провокація чи фатальна випадковість (наприклад, якби хтось кинув камінь у правоохоронців) могли призвести до зіткнення народу з силовиками. З вулиці почулися звуки ударів – «омонівці» били гумовими палицями по щитах, намагаючись залякати учасників акції. Потрібно було приймати рішення».

Для уникнення сутичок із міліцією, наелектризованих патріотичних свідомих українців вирішили заспокоїти компромісним простим протокольним не обов’язковим рішенням про підняття синьо-жовтого прапору, освяченого біля стін Софійського собору: «З цим протокольним рішенням про підйом прапора я і вийшов на вулицю, оголосив цей документ за допомогою мегафона… І ось стрілки показали рівно 19:00. Священики почали читати молитву. Депутати стали злегка підштовхувати мене – мовляв, піднімай. Я виліз на кам’яну тумбу флагштока і став тягнути за трос. Прапор поплив до неба, верхньої точки він досяг о 19:03… Всю ніч до самого ранку тривало паломництво до прапора. Багато людей несли квіти, і біля флагштока виросла гора букетів. Активісти встановили там пост. Він був незайвим: з’являлися провокатори з наміром зняти прапор»​, — описує події у своїй книжці «День прапора» Олександр Мосіюк.

Автор — Боніфацій

Категория: Видео, Новости, Политика

Теги: , ,