“Слуга народу” Корнієнко збирається фінансувати з державного бюджету канали обраних олігархів: Пінчука Ахметова, Коломойського та Фірташа, натомість інші канали позбавляють голосу

22.04.2022 10:35   -

Перший віцеспікер парламенту Олександр Корнієнко заявив, що питання технічного відключення від мовлення телеканалів «Еспресо», «Прямий» і «5 канал» стосується Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення (РРТ). За його словами, саме він відключив канали.

Решта олігархічних каналів об’єдналися у телемарафон, який не дозволяє собі ставити незручні питання до влади. Наприклад, щодо доставки військової допомоги від союзників до збройних сил, яка десь губиться на складах, які накопичують дуже багато зброї та обладнання перед тим, як туди, випадково, влучить ворожа ракета.

Про це він розповів в інтервʼю «Бабелю».

«Що стосується телемарафону, то я не скажу, що великий експерт, але як нам пояснював [міністр] Олександр Ткаченко, то з ними [телеканалами] дійсно була непроста розмова і не було до кінця розуміння, що марафон — це об’єднуючий формат, і з їхнього боку була позиція, що частина в марафоні, а частину контенту все одно будуть показувати свою», — додав Корнієнко.

Варто зауважити, що канали підсакційного олігарха Коломойського, так само, частину ефіру використовують для власних програм і не транслюють марафон. Відтак це не є аргументом для виправдання виокремлення каналів улюблених владою олігархів, вже не кажучи про фінансування їх бюджетом, який наповнюється наразі і нашими західними партнерами, зокрема США, які дуже чекають на екстрадицію Ігоря Коломойського.

Нагадаємо, що Міністерство юстиції США висунуло офіційні звинувачення одному з найбагатших українців Ігорю Коломойському. Олігарха звинувачують в розкраданні мільярдних сум з “ПриватБанку”, який раніше належав бізнесмену, а також у відмиванні цих коштів на території США. Аналогічні звинувачення висунуті і на адресу ділового партнера Коломойського – Геннадія Боголюбова.

Представник “Слуги народу” заявив в інтерв’ю, що з закриття цифрового мовлення опозиційним каналам намагаються зробити політичну історію, тому що керівники каналів є депутатами парламентської фракції. Корнієнко впевнений, що це питання важливе, але не найважливіше, і можна завжди знайти розуміння.

Він також додав, що зараз є проблеми не тільки з цими каналами, а й з каналом «Рада», який фінансується незрозуміло звідки, бо витрати на нього не є захищеними і в умовах воєнного стану не в пріоритеті. Є питання взагалі з медіаринком, тому що реклами немає, і зараз взагалі доведеться підтримку надавати олігархічним каналам.

«Конкретних розмов не чув, але рекламного ринку немає, а у них там по кілька тисяч людей працюють. Зрозуміло, що власники їх якось підтримують всередині холдингів, але так довго не може тривати. Марафон дає каналам можливість зробити виробництво дешевшим», — сказав Корнієнко.