Скільки потрібно споживати електроенергії для отримання субсидії в Україні

28.09.2023 20:20   -

Українці, які претендують на отримання субсидії мають розраховувати кількість витраченої електроенергії. Які є норми споживання та як не втратити субсидію, повідомляє сайт «Наше місто».

Субсидія на опалювальний сезон розраховується з 1 жовтня по 30 квітня, а на неопалювальний сезон – з 1 травня по 30 вересня. Як зазначає директорка департаменту Пенсійного фонду України Олена Охріменко, на опалювальний період 2023–2024 років житлову субсидію перерахують автоматично усім, хто вже є отримувачем, навіть якщо в літній період вона була нульова.

Проте для різних споживачів передбачаються різні норми.

  • Постачання електроенергії у будинках з централізованим постачанням гарячої води та електроплитами – 110 кВт-год на місяць на одну особу та додатково 30 кВт-год на кожного іншого члена сім’ї на будинок. Максимально – 230 кВт-год на місяць.
  • Постачання електроенергії в будинках з газовими плитами з централізованим постачанням гарячої води – 70 кВт-год на місяць на одну людину та додатково 30 кВт-год на кожного іншого члена сім’ї. Максимально – 190 кВт-год на місяць.
  • Постачання електроенергії в будинках без електричних плит, централізованого постачання холодної та гарячої води та газових водонагрівальних приладів – 100 кВт-год на місяць на одну особу та додатково 30 кВт-год на кожного іншого члена сім’ї. Максимально – 220 кВт-год на місяць.
  • Послуга з постачання електроенергії в селах та селищах міського типу для українців, яким забезпечують безплатне освітлення житла – 30 кВт-год на особу на місяць.

При розрахунку житлової субсидії з жовтня 2023 року враховуватимуть доходи членів домогосподарства за І та ІІ квартали.