«На європейському рівні», – мешканці про комплексний ремонт найдовшого будинку Дніпра «Китайська стіна»

28.09.2023 19:43   -

Від ремонту даху та вимощення до заміни всіх комунікацій проводять комплексний ремонт найдовшого будинку в Дніпрі. Це робиться для усунення аварійного стану цієї споруди.

Цей будинок, відомий серед місцевих жителів як “Китайська стіна”, складається з 36 під’їздів та містить понад 1 200 квартир. Щоб пройти від першого під’їзду до останнього, потрібно пройти три тролейбусні зупинки. Його будівництво відбувалося у період з 1972 по 1974 роки, за проєктом архітектора Павла Нірінберга і проводилося у кілька етапів.

Понад 40 років у цьому будинку у 26-му під’їзді проживає Лідія Володимирівна. Каже: за цей час був тільки косметичний ремонт. Робіт такого масштабу у будинку ще не проводили. 

«Дім вже мав не дуже добрий стан. Наприклад, у підвалах були аварійні труби, не було других дверей у під’їзді. Нині ж, я вважаю, це європейський рівень ремонту будинків. Молодці», – прокоментувала пані Лідія. 

Такої ж думки і Марина Семеняк. Вона проживає у «Китайці» пів сторіччя, каже, що ремонти тут проводились, але комплексний – це вперше. 

«Нам замінили вікна, вхідну групу, встановили додаткові двері у самому під’їзді, а також зробили ремонт. Найважливіше – це роботи у підвалі, де оновили труби опалення та всю аварійну електрику. Ми дуже вдячні», – говорить пані Марина. 

У будинку вже виконали понад 50 % робіт. Нещодавно завершили встановлювати другі двері у під’їздах, аби було тепло.

«Ми встановили міжтамбурні двері з першого по тридцять шостий під’їзд. Зазначу, що у деяких під’їздах дверей таких взагалі не було, а в деяких вони були дерев’яні і взимку пропускали все тепло. Тож нині тут встановлені металопластикові двері, які є енергоефективними і зберігатимуть усе тепло у під’їзді», – прокоментував представник підрядника Денис Мілінчук. 

Біля будинку завершили і ремонт вимощення. Раніше його тут взагалі не було, а замість нього – потрісканий старий асфальт. Підрядник Максим Борисов каже, через це часто під час дощів вода, яку має стримувати вимощення, могла затекти до підвалу, і саму конструкцію будинку постійно підмивало. 

«Підмив водою конструкцій будинку – це загроза просідання. Тож нині ми повістю зробили вимощення усього будинку. Вклали 900 кв. м. Щодо цоколю, то раніше тут просто була стіна як і по всьому будинку. Ми утеплили його, аби він надавав будинку енергоефективність», – прокоментував представник підрядника Максим Борисов.

Отже, завершили ремонт покрівлі, міжпанельних швів, вимощення, цоколю та встановили міжтамбурні двері. 

«У роботі ще ремонти сходових клітин, електромереж, труб центрального опалення і каналізації у всіх під?їздах, ремонт вхідної групи, ґанку. Біля чотирьох під?їздів встановлюємо пандуси для маломобільних. Тут ми отримували купу заявок. Наприклад, мешканці останніх поверхів просили ремонт даху, мешканці перших – підвалу, інші просили оновити під?їзди. Тож було вирішено провести масштабні комплексні роботи, аби виконати заявки кожного мешканця. А головне – усунути аварійність, яка тут була  як усередині будинку, так і зовні. Ми продовжуємо роботи та плануємо їх завершити до кінця року, а можливо навіть і раніше», – прокоментував представник департаменту житлового господарства ДМР Єгор Худяков.