Січеславщина доєдналася до створення підрозділів медичних капеланів

22.07.2021 11:38   -

У Дніпропетровській області створили підрозділ Асоціації медичних капеланів.  Вони духовно сприятимуть одужанню хворих, допоможуть подолати страх пацієнтів, – повідомляє ДніпроОДА.

Під час засідання Громадської ради в облдержадміністрації було оголошено про створення й намічено основні напрямки діяльності.

«В Україні Асоціація капеланів працює ще з минулого року. Тепер її створили і на Дніпропетровщині. Для цього ми зібрали за одним столом більше 20 представників різних конфесій», – зазначив голова громадської ради при Дніпропетровській ОДА Віктор Кучинський.

Капелани планують проводити просвітницькі бесіди. Пояснюватимуть, яка їх роль та обов’язки. Відвідуватимуть лікарні, аби підтримати пацієнтів.

«Назватися капеланом – не стати ним. Навіть ті, хто мають богослівську освіту, повинні пройти навчання за світовими стандартами. Наше завдання – об’єднати професійних капеланів, які добре підготовлені», – додав професор, магістр богослів’я Сергій Убогов.

Більшість українців – релігійні люди. Коли вони хворіють, то відчувають не тільки фізичний біль, а й духовний, додав священник православної церкви України, капелан Дмитро Поворотний.

«Священник допоможе одужати. Звісно – це не лікар. Але він зробить все, щоб пацієнт переніс недугу набагато легше», – розповів Дмитро Поворотний. 

Підрозділ Асоціації медичних капеланів Дніпропетровщини – вже третій в Україні. У 2022-му планують охопити більше регіонів.