Штучне серце вже качає кров всередині людини

20.07.2021 12:42   -

Французька компанія Carmat вперше продала розроблене нею штучне серце під брендом Aeson. Його імплантували пацієнтові в італійському Неаполі, – повідомляє Reuters.

Штучне серце, створене французькою компанією Carmat, було імплантованt пацієнтові в очікуванні донорського органу. Про цю подію офіційно оголошено 19 липня, після чого акції Carmat на фондовому ринку стрімко подорожчали.

Операція з пересадки обійшлася в 150 тисяч євро і була оплачена регіональною системою охорони здоров’я. Пацієнт-донор отримав тимчасове серце, а не постійне. Aeson буде працювати кілька місяців, поки пацієнт буде чекати на трансплантацію живого органу.

Досі імпланти Aeson не використовувалися поза клінічними дослідженнями. В Європі Aeson дозволили продавати в грудні 2020 року. Повідомлення про успішну операцію від 19 липня спричинило стрімке зростання акцій Carmat на фондовому ринку.

У липні Carmat оголосила про першу імплантацію Aeson людині в Сполучених Штатах. Управління з санітарного нагляду після цього схвалило майбутні операції для 10 пацієнтів.

Зараз Aeson продовжує проходити випробування в клінічних умовах. У 2019 проміжні результати досліджень за участю 11 пацієнтів показали, що сім з них прожили шість місяців з протезом в очікуванні трансплантації живого серця.

CARMAT announces the first commercial implant of its Aeson artificial heart  - Opera News