Що дасть об’єднання лікувальних закладів у Дніпрі?: позиція адміністрації лікарні № 4

03.02.2021 15:03   -

У Дніпрі реорганізують деякі лікувальні заклади: міську клінічну лікарню № 2, міські поліклініки № 1, № 2, № 6 та стоматологічну поліклініку № 2 приєднають до клінічної лікарні швидкої медичної допомоги; міську клінічну лікарню № 8 – до міської клінічної лікарні № 4; міські клінічні лікарні № 9 та № 11 – до міської клінічної лікарні № 6; міську лікарню № 12 та міську поліклініку № 4 – до міської клінічної лікарні № 16; міську дитячу клінічну лікарню № 5 – до міської дитячої клінічної лікарні № 6. Таке рішення ухвалено на вимогу медичної реформи. Наразі заклади укладають договори на фінансування з Національною службою здоров’я України (НСЗУ): великі отримують удвічі-тричі більше коштів, ніж раніше з державного бюджету, а невеликі залишаються недофінансованими. Таке об’єднання допоможе стабілізувати роботу медичних закладів та оснастити їх сучасним обладнанням.

За словами генерального директора міської клінічної лікарні № 4 Костянтина Чебанова, реорганізація є цілком правильним кроком.

«Передусім для пацієнтів міста надання допомоги стане більш якісним, і умови роботи медичного персоналу теж покращаться. Лікарня № 8 є монопрофільною, тобто там лише офтальмологічна та лор-служби. І якщо її пацієнтам потрібні були інші обстеження, то їм доводилося звертатися до інших закладів. А відповідно до ухваленого рішення ці відділення (разом з медичним персоналом) восьмої лікарні переходять до нас. Наразі у нашому багатопрофільному закладі саме цих служб і нема. Натомість є велика низка інших. Таким чином у лікарні № 4 будуть максимально сконцентровані різні напрями надання медичної допомоги», – розповів Костянтин Чебанов.

Зі свого боку медична директорка лікарні № 4 Наталія Бут зазначила: «Наш заклад належить до топ-3 лікарень України, які отримали найбільшу кількість підписаних з НСЗУ договорів на надання медичних послуг, а саме 17. Таким чином маємо договори на 340 млн грн на рік і близько 40 млн грн – на лікування хворих на коронавірус. При об’єднанні лікарень фінансування від НСЗУ може значно зрости, оскільки зможемо укладати договори на нові послуги, які приєднаються. Як для роботи нашої лікарні, так і для пацієнтів це буде лише на краще. За останній час у нас значно оновлено різне медичне обладнання, у тому числі й операційне, з різних джерел фінансування, зокрема й з муніципального бюджету. Місто нас цілком комп’ютеризувало. Коли договорів з НСЗУ буде ще більше, а відтак і фінансування, ми зможемо і надалі осучаснювати нашу лікарню».

«Родзинка нашої лікарні у тому, що вона є багатопрофільною, тут максимально сконцентровано різні напрями надання медичної допомоги. І те, що приєднаються інші відділення лікарні № 8, яких у нас нема, для пацієнтів це буде лише краще», – підкреслив завідувач судинного відділення лікарні № 4 В’ячеслав Шкуропат.