СБУ викрила російську ботоферму

25.11.2021 16:51   -

Правоохоронці заявили про викриття у Херсонській області ботоферми, яка діяла в інтересах російських спецслужб. Для реалізації підривної діяльності вони створили понад 20 000 фейкових акаунтів у соцмережах, форумах та популярних месенджерах, – повідомляє Служба безпеки України (СБУ).

«Через анонімні профілі поширювали дезінформацію про внутрішню ситуацію у нашій країні. Крім того, зловмисники розсилали неправдиві повідомлення щодо «мінування» інфраструктурних об’єктів на території регіону», – йдеться у повідомленні.

Згідно з ним, до організації ботоферми причетні декілька місцевих жителів. Технологічне обладнання вони встановили за адресами свого проживання. Для маскування акаунтів зловмисники використовували спеціальні телекомунікаційні пристрої.

Зазначається, що оплату від своїх «кураторів» вони отримували через заборонені російські платіжні системи. Вирішується питання щодо повідомлення зловмисникам про підозру у вчиненні злочину та обрання судом мір запобіжних заходів.

Раніше повідомлялося, що СБУ запобігла можливості передачі спецслужбам РФ секретних даних щодо ракетних арсеналів України. Інформацію приховано збирав один із командирів військової частини Західного регіону.