СБУ викрила антиукраїнську ботоферму на 50 000 акаунтів

16.09.2021 12:19   -

Прес-служба СБУ повідомила про викриття антиукраїнської групи в соцмережах, що фінансувалася з РФ і проводила антиукраїнську діяльність. Всого у пропагандистській мережі налічувалось до 50 000 фейкових акаунтів. З цих акаунтів розповсюджувались замовні матеріали, що пропагували Росію та ідеологічно підривали суверенітет України. Угруповання діяло на території Харківської області.

Організатором ботоферми виявився мешканець Харківщини. Він має чималий досвід у сфері телекомунікацій, тому успішно налагодив механізм реєстрації «липових» профілів у соцмережах. За наявною інформацією, чоловік створював акаунти і передавав їх замовникам. На одну SIM-карту він реєстрував до 5 фейкових облікових записів у різних соціальних мережах. Оплату за виконані замовлення зловмисник отримував у рублях, через електронні платіжні системи“, – сказано в повідомленні.

Серед завдань, які ставилися пропагандистам – зрив національної програми вакцинації; виправдання збройної агресії РФ на сході України; дискредитація української влади.

Під час обшуків за місцем фактичного мешкання зловмисника виявлено комп’ютерне обладнання із доказами протиправної діяльності, GSM-шлюзи та SIM-банки, 5 тис. SIM-карток українських операторів зв’язку.