Санкції проти РФ за агресію проти України запровадили ще чотири європейські країни

25.11.2020 08:21   -

Заява Верховного представника від імені ЄС про приєднання деяких третіх країн щодо обмежувальних заходів щодо дій, що підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України.

Ще чотири країни приєдналися до європейських санкцій щодо РФ за агресію проти України. Персональні санкції щодо 41 особи та 28 організацій будуть діяти до 15 березня 2021 року, – повідомляє прес-служба Ради Європи.

Сьогодні до антиросійських санкцій приєдналися країни-кандидати на вступ до Європейського союзу – Чорногорія та Албанія. Також санкції проти Російської Федерації підтримали Ліхтенштейн та Норвегія.

10 вересня 2020 року Рада прийняла Рішення (CFSP), рішенням Ради було поновлено існуючі обмежувальні заходи на наступні 6 місяців, до 15 березня 2021 року, та внесено зміни до переліку індивідуальних призначень, на які поширюються обмежувальні заходи.

Країни-кандидати Чорногорія та Албанія, а також країни EFTA European Free Trade Association( ЄАВТ Європейська асоціація вільної торгівлі), Ліхтенштейн та Норвегія, члени Європейського економічного простору (ЄЕП) (англ. European Economic Area), приєднуються до цього Рішення Ради.

Вони забезпечать, щоб їх національна політика відповідала цьому Рішенню Ради.

Європейський Союз бере до уваги це зобов’язання та вітає його.

Крім того, у жовтні ЄС погодив введення санкції проти РФ за залізничне сполучення з окупованим Кримом. Санкції передбачають замороження активів та заборону на отримання віз.

Під санкції потрапили гендиректор “Гранд сервіс експрес” Олександр Ганов та заступник голови “Стройгазмонтаж” Леонід Риженькін Леонід Риженькін, а також компанії “Кримська залізниця”, “Перша кримська страхова компанія”, Ленпромтранспроект та Дирекція будівництва залізничної лінії Беркакіт-Томмот-Якутськ, – повідомив Рікард Йозвяк.