Розвиток зелених зон та впровадження енергоефективних заходів оголошено пріоритетами соціально-економічного розвитку Дніпра

16.09.2020 16:04   -

У Дніпрі за останні роки активно розвивають зелені зони та впроваджують енергоефективні технології. Такі проєкти є одними з пріоритетних у розвитку міста. 

Так, два роки тому відновлено парк Зелений Гай, територія якого довгий час була занедбаною. Тут  капітально відремонтували центральну алею, зробили ігрові, відпочинкові зони. А цього року відкрили алею закоханих. Ще тут є казкове містечко з фігурами рожевих фламінго, дерева сакури тощо. 

Зоны отдыха, фестивали и пикники: летняя программа парка Зеленый Гай, -  ФОТО | Новости

Минулого року в місті з’явився новий сквер «Прибережний» з новими деревами, фонтанами, газонами. Сквер поділено на зони для відпочинку та майданчики для дітей. А головна його родзинка – унікальне лазерне світлове аудіовізуальне шоу, яке відбувається з музичним супроводом. На сьогодні активно проводиться капітальний ремонт у парку ім.Писаржевського.

«Зокрема, тут робимо пішохідний бульвар , що поєднує дві магістралі – просп. Б. Хмельницького та просп. О. Поля. Розширюємо алею, встановлюємо нове освітлення. Також буде нове озеленення, клумби,  лави. Сама концепція розвитку парку передбачає його розподілення на зони для ігор, відпочинку. А у перспективі тут мають з’явитися «зелені офіси», де люди зможуть робити свою роботу на свіжому повітрі, підзарядити гаджети тощо. Власне, закінчити реконструкцію алеї в парку Писаржевського плануємо до кінця року», – розповіла під час пресконференції 16 вересня директорка департаменту інноваційного розвитку ДМР Юлія Павлюк. 

Сквер «Прибрежный» в Днепре: весна 2020, фото, видео

Водночас Дніпро активно реалізує низку проєктів з енергоефективності, за рахунок яких буде економія при оплаті енергоресурсів, комфортні умови перебування в приміщеннях. Серед таких заходів – інвестиційний проєкт з підвищення енергоефективності в бюджетних установах Дніпра, який реалізується у співпраці з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Фондом Східноєвропейського партнерства. Так, у 84 школах та дитсадках міста впроваджуються енергоефективні заходи, на які ЄБРР надав 10 млн. євро кредитних коштів та Фонд Східноєвропейського партнерства – 2,5 млн.євро як грантові кошти. 

«Роботи в усіх цих закладах на завершальній стадії. Експерти ЄБРР відбирали ці об’єкти після  ретельного вивчення, тобто вони першочергово потребували проведення заходів з енергоефективності. У частині закладів проводиться повна термомодернізація з утепленням фасадів, покрівлі, заміною вікон та дверей, проведенням інженерних робіт для економії енергоресурсів. А на іншій частині об’єктів – лише інженерні роботи. Зокрема, там облаштовують індивідуальні теплові пункти, за допомогою яких створюється комфортний клімат у будівлях з автоматичним регулюванням температур. Це в тих школах і садках, де були так звані «перетопи», тобто було занадто жарко», – підкреслила Юлія Павлюк.

В Днепре проводится реновация зданий школ - Днепр Vgorode.ua

Директорка  департаменту також додала, що завдяки енергоефективним заходам у згаданих закладах освіти економія споживання енергоресурсів буде не менше, ніж 30%, а у грошовому еквіваленті економія з кожним роком буде ще більшою. Платити за кредит міська рада буде якраз за рахунок економії енергоресурсів. 

На цьому Дніпровська міська рада не зупиняється і активно веде переговори з інвесторами, щоб продовжити цей проєкт на 98 нових бюджетних закладів.

Водночас мерія Дніпра бере участь іще в одному інвестиційному проєкті – модернізації вуличного освітлення. У ньому держава виступає гарантом перед Європейським інвестиційним банком, а міська рада у загальній частині кредиту отримує свою частку на реалізацію заходів. Мова йде про кредитні кошти в сумі трохи більше 22 млн євро. Зокрема, планується модернізувати понад 2 тис. кілометрів вуличного освітлення з повною заміною кабелів, встановленням сучасних енергоощадних LED-світильників, датчиків регулювання світла тощо. Повертати кредитні кошти міська рада буде теж за рахунок економії енергоресурсів. 

Окрім того, Дніпровська міська рада реалізовує ще один енергоефективний проєкт – надання «теплих» кредитів ОСББ.  Тобто вони отримують компенсацію за рахунок міського бюджету до 30% взятого кредиту на впровадження енергоефективних заходів у своїх будинках. Це – заміна вікон та дверей у під’їздах, інженерних систем, утеплення фасадів, даху тощо. 

«У 2018 році цієї програмою скористалися 18 ОСББ, які отримали від міста компенсацію на загальну суму – 1 млн. 225 тис. грн. У 2019-му профінансовано майже 3 млн. грн. на відповідні компенсації для 54 ОСББ.  У нинішньому році виділено частину коштів на цю програму – 1 млн. 225 тис. грн на компенсацію по минулорічним кредитам», – додала Юлія Павлюк.