Рівно 75 років тому на Землі вибухнула перша атомна бомба

16.07.2020 11:22   -

16 липня 1945 року в США в пустелі поблизу Аламогордо (штат Нью-Мексико) було випробувано перший ядерний вибуховий пристрій «Gadget» (одноступінчастий, на основі плутонію).

Уже 6 серпня 1945 року атомну зброю випробують в ході реальних бойових дій – збройні сили США скинули атомну бомбу «Малюк» на японське місто Хіросіма. Від вибуху миттєво загинуло 70 000 мешканців Хіросіми.

Это изображение имеет пустой атрибут alt; его имя файла - little_boy.jpg
Бомба «Малюк»

Основним фактором ураження атомного вибуху є надзвичайно потужна вибухова хвиля. Енергія, що вивільняється ядерним зарядом, еквівалентна вибуху декількох тисяч тонн ТНТ. Така потужність вибуху призводить до суцільних руйнувань на відстані майже кілометра від епіцентру.

Крім вибухової хвилі уражаючими факторами є також світлове випромінювання та проникаюча радіація. Деякі дослідники виділяють окремо електромагнітний імпульс, що виникає внаслідок розсіювання рентгенівського випромінювання. Він не впливає на людей безпосередньо, але виводить з ладу електричне та електронне обладнання.

Внаслідок вибуху відбувається також зараження навколишнього середовища радіоактивними продуктами розпаду, що, як і проникаюча радіація, можуть викликати променеву хворобу.

Конструкція найпростішої атомної бомби

Поделиться

  • 5
    Поделились

Категория: Жизнь, Новости

Теги: , ,