РФ чекає на “прорив” до кінця вересня, капітуляцію Зеленського через Верховну Раду, а Офіс президента задоволений черговими обіцянками “тиші” – результат зустрічі у Берліні

12.09.2020 10:19   -

11 вересня в Берліні відбулися переговори у «нормандському форматі» на рівні політичних радників.

Отже деякі підсумки берлінської зустрічі політичних радників керівників держав-учасниць «нормандського формату» щодо агресії РФ на Донбасі.

Переговори тривали в Берліні сім годин. Якщо представник окупантів (глава їхньої делегації) наголосив на “безпроривності” зустрічі, то Андрій Єрмак тішиться черговою обіцянкою окупантів вкотре продовжити “тишу”, за якої гинуть наші воїни.

З коментарів учасників можна зрозуміти, що делегація РФ вимагає найближчим часом від України забезпечити механізми з повернення окупованих територій в українське політичне поле через проведення місцевих виборів під контролем РФ.

На це й натякає глава ОП Єрмак, який переконаний, що після нинішньої зустрічі дуже багато питань почнуть вирішуватися ефективніше та швидше на рівні Мінського процесу: «Вважаю, що найближчим часом зможемо говорити про конкретні досягнення, конкретні кроки, які справді приведуть до миру на нашій землі, до повернення наших територій. Ми працюємо 24/7», – наголосив Єрмак, тобто “повернення” , а не деокупація, не контроль над українським кордоном, не виведення окупаційних військ, а саме “повернення” разом із терористами-бойовиками та окупаційною адміністрацією.

А от зі слів представника РФ Дмітрія Козака можна зрозуміти, яким чином Україна виконуватиме вимоги окупанта – в своєму коментарі він повідомив, що в центрі уваги була реалізація Мінських угод, але вони чекають від України змін, оскільки “каменем спотикання” на переговорах залишається позиція більшості у Верховній Раді, яка полягає в прагненні Києва “відійти від мінських угод”“Домовилися про те, що найближчим часом у Верховній Раді України буде розглянуто проєкт постанови, який коригує ту постанову, яку було ухвалено 15 липня”, – постанову про проведення в Україні місцевих виборів, яка визначить умови, за яких такі вибори можуть відбутися на нині окупованих територіях Донбасу і Криму. «Домовилися про те, що найближчим часом у Верховній Раді України буде розглянуто проєкт постанови, який підкоригує ту постанову, що була ухвалена 15 липня», – стверджує він.

Заступник глави адміністрації президента РФ додав, що учасники зустрічі домовилися спробувати узгодити суперечки питання до кінця вересня. “Домовилися про те, що на рівні наших помічників, заступників продовжиться діалог з усіх цих питань, спробуємо до кінця вересня виробити узгоджені рішення”, – сказав він.

Кравчук – глава української делегації у Тристоронній контактній групі, заявляє в унісон з Козаком про перегляд домовленостей: “Ми зараз перебуваємо у досить непростій ситуації: є Мінські угоди, але вони не можуть бути виконані з огляду на зрозумілі причини. А також тому, що коли вони підписувалися, вже було зрозуміло, що вони не будуть виконані. Але, згідно з міжнародними домовленостями, такі угоди не можуть бути скасовані однією стороною.” 

А Київ, як зазначив Козак, наполягає на перегляді досягнутих раніше домовленостей, але це не призводить конкретики.

“Ключовий, принципове питання: ми будемо далі в Тристоронньої контактній групі і в нормандському форматі діяти, виробляти рішення на основі Мінських угод або з відступом від Мінських угод? – заявив Дмитро Козак. – Заяви посадових офіційних осіб на Україні звучать постійно. Це не експерти – це віце-прем’єри, міністри, вони заявляють про те, що необхідно переглянути Мінські угоди, які не влаштовують Україну. Тоді чітко потрібно внести конкретні пропозиції, що ви врешті-решт хочете? “

Він також зауважив, що не поділяє позицію представника РФ Дмитра Козака, який у коментарі російським журналістам заявив, що жодних проривів під час перемовин не сталося.

Самі переговори Єрмак назвав дуже важливими і вказав, що вони просуваються тим шляхом, який Україна принципово займає.

Важливо, що після тривалого періоду на берлінській зустрічі були присутні посли ОБСЄ Грау і Чевік. Це дає надію, що зв’язок між «нормандським» і «мінським» форматами буде «дуже міцним, надійним і ефективним», зазначив Єрмак.

Зокрема, за словами Козака, питання проведення саміту “нормандської четвірки” в Берліні не обговорювалося, як і ситуація навколо Олексія Навального. “Ні, ці питання не обговорювалися, ми дотримувалися порядку”, – сказав він.

Дата проведення нової зустрічі політрадник “нормандської четвірки” поки невідома.