Хасидам перешкоджали відвідати Умань

28.08.2020 19:16   -

Поліція відкрила кримінальне провадження через конфлікт в Умані, коли в ніч на пʼятницю, 28 серпня, місцеві жителі вступили у конфлікт із хасидами, яки прибули на святкування Рош ха-Шана Довідка (Новий рік за іудейським календарем). Цього року святкування припадає на 18 вересня, і намагалися не пустити їх до синагоги, яка, на їхню думку, побудована незаконно. На місце викликали поліцію, але правоохоронці заявили, що не мають права перешкоджати хасидам.

Хасиди в Умані: В Умань збираються від 5 до 10 тис. хасидів (20.08.20  22:59) « Суспільство | Цензор.НЕТ

Про це повідомляє відділ комунікації поліції Черкаської області.

Як поінформували правоохоронці, 27 серпня близько 23.00 до Уманського відділу поліції надійшло повідомлення про виникнення конфлікту між групою громадян України та групою брацлавських хасидів, які прибули до міста для святкування юдейського Нового року – Рош Га-Шана.

“Виїздом на місце події було встановлено, що група осіб перешкоджала іноземцям попасти на територію домоволодіння, мотивуючи це можливістю розповсюдження COVID-19 та, на їхню думку, незаконним будівництвом. Під час вказаних подій поліцією забезпечено охорону громадського порядку, були встановлені усі особи на місті конфлікту та попереджені подальші активні та протиправні дії”, – зазначили в поліції.

Зазначається, що йдеться про порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або релігійних переконань (ч. 2 ст. 161 Кримінального кодексу України)

Як повідомлялося раніше, через небезпеку поширення коронавірусної інфекції Кабмін підтримав рішення, ініційоване МВС, про обмеження на відвідування іноземцями міста Умань Черкаської області під час цьогорічного святкування Рош га-Шана.

Обʼєднана єврейська громада України заявила, що не бачить ознак антисемітизму в конфлікті, але попросила поліцію захистити хасидів. «Конфлікт має майновий характер», — заявили у громаді, передає Jewish News.

Умань, де поховано засновника брацлавського хасидизму цадика Нахмана, є місцем масового паломництва послідовників його вчення. Восени на святкування юдейського Нового року сюди приїжджають 20-30 тис. прочан з різних країн. У 2020 році святкування Рош га-Шана припадає на 18-20 вересня.

26 серпня Кабінет міністрів ухвалив рішення закрити кордони для іноземних громадян з 00.00 29 серпня до 00.00 28 вересня.