Про підсумки 60-ї сесії Дніпровської міськради: створення адміністрацій районів та затвердження єдиного паркувального тарифу

02.09.2020 15:58   -

2 вересня у Дніпрі відбулася 60-та сесія міської ради. За підсумками засідання депутати ухвалили низку важливих рішень.

Так, створено адміністрації районів замість ліквідованих районних рад. Ці адміністрації будуть в структурі виконавчих органів Дніпровської міської ради. За словами секретаря міськради Олександра Санжари, рішенням сесії ще у 2018 році встановлено, що районні ради більше не скликатимуться. Відповідно, не потрібно буде утримувати районні ради, апаратний штат працівників, які їх обслуговували. Водночас, виконкоми районних рад були наділені певними функціями, які будуть передані адміністраціям як правонаступникам районних рад і виконкомів.

«Тобто, адміністрації діятимуть на правах виконавчого органу, фактично це будуть департаменти міської ради, які знаходитимуться у районах. Районних депутатів не буде. Загалом таке рішення є доцільним, оскільки районні ради самі по собі є достатньо великим механізмом, однак останнім часом фактично позбавлені будь-яких повноважень. Відповідно до закону України про місцеве самоврядування, 99,9% повноважень знаходяться у міської ради. Словом, таке рішення дозволить економити велику суму коштів, яка раніше витрачалася на апарати райрад», – підкреслив секретар міськради.

Серед іншого, на сесії розширили перелік нерухомості для приватизації, додавши до нього ще 18 нежитлових об’єктів, що перебувають у комунальній власності. Також затвердили створення центру професійного розвитку «Освітня траєкторія» для координації діяльності педагогічних працівників.

Окрім того депутати Дніпра звернулися до Президента, Верховної ради та Кабінету Міністрів України з пропозицією внесення змін до відповідних законів, щоб захистити спрощену систему оподаткування.

Жваву дискусію під час сесійного засідання викликало питання щодо ухвалення єдиного паркувального тарифу. Утім, більшість затвердила його зниження з 15 до 10 грн. за годину. Окрім того, інспекції з питань паркування заборонено при першому порушенні правил накладати штраф.

«Тобто, якщо водій вперше оступився за дрібне порушення, то йому винесуть попередження, а не оштрафують. Звичайно, це не стосується злісних порушників, які залишають свої авто на трамвайних коліях чи у місяцях, які заважають руху транспорту, блокують виїзди тощо. У таких випадках авто евакуйовуватимуть», – підсумував Олександр Санжара та подякував всім тим, хто робить наше місто комфортнішим.