Президент США привітав Макрона з перемогою. Розраховує на спільну підтримку України

25.04.2022 08:11   -

Президент США Джо Байден привітав Емманюеля Макрона із перемогою на президентських виборах у Франції. Про це він написав у Twitter.

Байден висловив упевненість у спільній підтримці України.

“Вітаю Емманюеля Макрона з його переобранням. Франція є нашим найдавнішим союзником і ключовим партнером у розв’язанні глобальних проблем. Я розраховую на продовження нашої тісної співпраці – зокрема у питаннях підтримки України, захисту демократії та протидії змінам клімату”, – написав американський президент.

Чинний президент Франції Емманюель Макрон переміг у виборах глави французької держави. Про це свідчать дані, опубліковані на сайті Міністерства внутрішніх справ Франції за підсумками підрахунку 100% голосів виборців.

За Макрона проголосували 58,54% виборців, за його суперницю, кандидатку від правих популістів Марін Ле Пен – 41,46%.

У першому турі Макрон набрав 27,6%, а Ле Пен – 23,4%. Соцопитування Ipsos показувало, що перед другим туром він наростив відрив до 15%.

У квітні обоє вони зробили скандальні заяви про Україну: Ле Пен знову виправдала окупацію Криму, а Макрон назвав українців із росіянами “братськими народами” та відмовився визнавати геноцидом дії армії РФ в Україні.

Лідери Європи почали вітати чинного голову Франції Емманюеля Макрона з перемогою у другому турі президентських виборів і переобранням на другий термін. Про це вони написали у своїх Twitter-акаунтах.

Президент ЄС Шарль Мішель привітав Макрона, написавши, що у ці неспокійні часи потрібна згуртована Європа та Франція.

“Ми можемо розраховувати на Францію ще 5 років”, – повідомив він.

Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн також приєдналася до привітань і висловила надію, що разом із ЄС вони будуть рухати Францію та Європу вперед.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц зазначив, що виборці Франції висловили “тверду відданість Європі сьогодні”.

Прем’єр-міністр Великої Британії Джонсон висловив надію на продовження спільної роботи над питаннями, що мають значення для двох країн і для всього світу.