Представники ЄС попередили плагіатора Шкарлета про небезпечність його ініціатив у МОН

29.10.2020 18:27   -

Офіційні представники Європейського Союзу надіслали виконуючому обов’язки міністра освіти і науки України Сергію Шкарлету листа із попередженням про неприпустимість проваджених ним у відомстві нововведень, – повідомляє Європейська правда.

У листі йдеться про те, що прагнення Шкарлета ліквідувати створені в попередні роки директорати міністерства в рамках реформи відомства перекреслюють досягнутий прогрес і загрожують регресом усієї галузі. Раніше МОН оприлюднило інформацію про наміри ліквідації всіх директоратів, що суперечить міжнародним забов’язанням України і ставить під загрозу отримання фінансової допомоги від ЄС, що як раз і фінансувало згадану реформу.

Даний проєкт МОН був відхилений урядовими структурами, втім про таку ініціативу стало відомо закордонним партнерам. Фінансування лише виконуваних на даний момент програм має загальну вартість понад 200 млн євро і фінансується ЄС. Зрозуміло, що ЄС стурбовано позицією в.о. міністра Шкарлета.

В листі представники ЄС відзначають необхідність продовження розпочатих реформ і сприймають ініціативи Шкарлета як прагнення зруйнувати те, що вже створено і профінансовано структурами ЄС.

Ми закликаємо вас продовжувати належну дію цих структур і посилювати їхню роль у міністерстві… Будь-який відкат досягнутого раніше успіху у реформах безсумнівно викличе нашу занепокоєність та може підірвати нашу співпрацю, яку ми сприймаємо як успішну і прагнемо продовжувати – в тому числі, можливо, через нові програми допомоги у рамках реформи держслужби”, – йдеться у листі представників ЄС в Україні.

Нагадаємо, що призначення Сергія Шкарлета на посаду керівника МОН викликало численні протести в освітянському середовищі – окрім звинувачень у плагіаті, Шкарлету закидали прагнення загальмувати реформу освіти і симпатії до колишніх чиновників з оточення Януковича.