Посадовці «Укроборонпрому» викрали й катували директора оборонного підприємства задля інформації про озброєння переданого окремим підрозділам ЗСУ

21.03.2022 12:13   -

Конструкторське бюро «Луч» заявило, що директора держкомпанії «Спецоборонмаш» Дениса Сердюка викрали та катували двоє керівників «Укроборонпрому».

Про це повідомляється на сторінці бюро.

“З 24 лютого 2022 року в.о. директора ДП «Спецоборонмаш» Сердюк Д. О. брав особисту участь у передачі Збройним Силам України, Національній Гвардії України, Службі безпеки України ракетно-артилерійського озброєння ДП «ДержККБ «Луч», яке перебувало на зберіганні у філії №1 ДП «Спецоборонмаш» у м. Малин. Не дивлячись на завданий Російською Федерацією ракетно-бомбовий удар по вказаному підприємству, Сердюк Д. О. організував пошуково-організаційні роботи і зміг врятувати та передати до військових формувань України та підприємств військово-промислового комплексу десятки тон боєприпасів та комплектуючих до них. Звіт за даними заходами надано до Ради національної безпеки і оборони України, Міністерства оборони України та Головнокомандувача Збройних Сил України.

18 березня 2022 року перед входом до ДК «Укроборонпром» співробітниками управління безпеки Концерну були застосовані до Сердюка Д. О. заходи фізичного впливу, відібрано документи, особисту зброю, нанесено тілесні ушкодження. Більше 8 годин Сердюк Д. О. проти своєї волі утримувався у приміщенні ДК «Укроборонпром», де заступником Генерального директора ДК «Укроборонпром» Забарчуком Романом Володимировичем та начальником управління високоточної зброї Артюшенком Андрієм Арнольдовичем проводився допит з застосуванням заходів психологічного впливу та фізичного впливу; вказаними посадовцями неодноразово підтверджено санкцію Генерального директора ДК «Укроборонпром» Гусєва Ю. В. застосування до Сердюка Д. О. вказаних заходів.

Під час здійснення катувань, керівництво ДК «Укроборонпром» намагалося отримати від Сердюка Д. О. інформацію щодо військових підрозділів, до яких ДП «Спецоборонмаш» передавало врятовані під час російського ракетно-бомбового удару ракети та комплектуючі до ракетних комплексів «Скіф», «Корсар», «Вільха», «Нептун» та інформацію щодо місця перебування ключових співробітників ДП «ДержККБ «Луч» та ДП «Спецоборонмаш». Наслідком катувань стало примушення Сердюка Д. О. підписати «покази» та «звіти», текст яких було складено Забарчуком Р. В. та Артюшенком А. А.

Дані дії посадових осіб ДК «Укроборонпром» підпадають під ст. 127 ч. 2 «Катування», ст. 146 ч.3 «Незаконне позбавлення волі або викрадення людини», ст. 187 ч. 4 «Розбій», ст. 111 «Державна зрада» Кримінального кодексу України.

Зазначимо, що Забарчук Р. В. особисто підтверджував, що його родич працює в уряді Російської Федерації. У свою чергу, Артюшенко А. А. за президенства Януковича В. Ф. очолював Центральне ракетно-артилерійське управління ЗСУ та Департамент розробок і закупівель Міністерства оборони України. Вказаний посадовець несе особисту відповідальність за зниження боєздатності Збройних Сил України та скорочення всіх програм розробок озброєння у 2010-2014 роках. ДП «ДержККБ «Луч» неодноразово висловлювало здивування фактом обіймання вказаними особами посад у ДК «Укроборонпром».

Звертаємося до Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України – Президента України Володимира Зеленського, Генерального прокурора України Ірини Венедіктової, Голови Служби безпеки України Івана Баканова з закликом терміново усунути російських агентів від управління ДК «Укроборонпром» та забезпечити керівникам та ключовим співробітникам військово-промислового комплексу України охорону.”

Заступник генерального директора «Укроборонпрому» Роман Забарчук і начальник управління високоточної зброї концерну Андрій Артюшенко вимагали від Сердюка інформацію про те, яким військовим підрозділам його компанія передала врятовані під час російського ракетно-бомбового удару ракети й комплектуючі до ракетних комплексів «Скіф», «Корсар», «Вільха», «Нептун» та інформацію про місцеперебування ключових співробітників «Спецоборонмашу» і КБ «Луч».

Забарчук і Артюшенко також заявили Сердюку, що його викрадення «санкціонував» гендиректор «Укроборонпрому» Юрій Гусєв.

КБ «Луч» звернулося до Володимира Зеленського та керівників силових органів з проханням «терміново усунути російських агентів від управління ДК «Укроборонпром» і забезпечити керівникам та ключовим співробітникам військово-промислового комплексу України охорону».

У бюро стверджують, що Забарчук нібито особисто підтверджував, що його родич працює в уряді рф, а Артюшенко за часів Януковича очолював одне з управлінь ЗСУ та сприяв розвалу армії.