Порошенко заявив, що особисто давав дозвіл на операцію із затримання вагнерівців

31.12.2020 08:40   -

Екс-президент України Петро Порошенко заявив про те, що особисто санкціонував розробку спецоперації по затриманню терористів-вагнерівців ще у 2018 році.

Можу сказати певний ексклюзив… Я хочу наголосити, що ще наприкінці 2018 року верховний головнокомандувач Збройних сил України, тодішній, Петро Порошенко санкціонував проведення цієї операції. І я наголошую, що я не дам закрити, заговорити, оббріхати або вислизнути від відповідальності за скоєння злочину державної зради“, – сказав Порошенко у ток-шоу “Велика політика” на “5 каналі” у середу, 30 грудня.

Порошенко наголосив на необхідності покарання не лише терористів, що скоювали злочини на Донбасі, але й тих, хто допомагає їм уникнути відповідальності, згадавши при цьому збиття пасажирського Боїнгу та військового ІЛ-76 із українськими десантниками у 2014 році.

Нагадаємо, що відома група розслідувачів Bellingcat узялася проаналізувати справу щодо операції українських спецслужб із затримання терористів-вагнерівців, що мала відбутися влітку цього року. Кілька відомих українських журналістів та громадських активістів неодноразово заявляли, що операція була зірвана через витік інформації безпосередньо з оточення президента України. Попри всі заяви і заперечення Офісу президента, досі лишається відкритим питання — чи була така операція українських спецслужб і чи дійсно вона провалилась через зраду.

Журналіст Юрій Бутусов ще влітку оприлюднив інформацію стосовно того, що затримання «вагнерівських найманців» у Мінську 29 липня цього року було пов’язане зі спецоперацією СБУ. Вірніше, затримання найманців білоруським КДБ було втручанням у операцію українських спецслужб і завадило арешту бойовиків в Україні.

«Предательство на самом верху: президент Зеленский уволил начальника ГУР МО Бурбу за требование расследовать провал операции по захвату «вагнеровцев», отложенной главой ОП Ермаком», — так оцінив зрив операції журналіст.