Вибори мера в Дніпрі: «малоймовірно, що міський голова там стане новим»

19.11.2020 13:18   -

Вже 22 листопада у Дніпрі пройде другий тур виборів міського голови. На цей раз за симпатії виборців змагатимуться лише 2 кандидати — чинний міський голова Борис Філатов і місцевий бізнесмен і політик Загід Краснов.

Втім, багато хто прогнозує відсутність сюрпризів у другому турі. Навіть відоме видання «Українська правда» вважає, що перемогу отримає діючий мер Дніпра, що в першому турі набрав 46,41% голосів виборців, тоді як його теперішній опонент — лише 13,15%.

«Найближчої неділі, 22 листопада, Дніпро обиратиме нового мера. Щоправда, малоймовірно, що міський голова там стане новим«, — пишуть журналісти УП. 

Цікаво, що кандидатуру Філатова підтримала офіційно навіть така політсила як «Європейська солідарність», попри те, що їх кандидат Тетяна Ричкова приймала участь у першому турі виборів. Прибічники Краснова узялися поширювати інформацію про те, що Філатова, ніби, підтримала й проросійська партія «ОПЗЖ». Проте, ця інформація виявилась фейком для звинувачень Філатова у зраді патріотично налаштованого електорату. Інформацію про підтримку Філатова з боку ОПЗЖ спростував один із лідерів партії Вадим Рабінович, відзначивши, що це відвертий фейк, а позиція представника партії Сергія Нікітіна (і екс-претендента на пост мера Дніпра) є лише позицією окремої людини.

Натомість, Загіду Краснову офіційно висловила підтримку партія «Батьківщина», а пропрезидентська «Слуга народу» підтримує опонента Філатова неофіційно, проте дуже явно — усі активісти, що ще недавно агітували за кандидата від «слуг» Сергія Риженка тепер закликають підтримати Краснова. У Дніпрі для потреб виборчої діяльності Краснова «Батьківшина» навіть надала приміщення, а голова облради попереднього скликання Святослав Олійник прямо закликав його підтримати.

Наскільки така підтримка потрібна Краснову і чи допоможе — важко сказати, адже популярність «Батьківщини» у Дніпрі мізерна, «Слуга народу» показала нездатність провести свого кандидата навіть у другий тур, а сам Святослав Олійник прославився як своєю услужливістю «слугам» і зв’язками з олігархом Коломойським, так і корупційними скандалами.

«Коломойський підтримує Краснова тільки, щоб Борю опустити. Я б сказав по-іншому – він танцює навколо Краснова. Звісно, що Ігор Валерійович не вкладається в нього грошима, адже він не витрачає на вітер, але медійкою і іншими непублічними речами йому допомагає«, — пише УП.

Краснов – доларовий мільйонер. В офіційних активах кандидата та його сім’ї – бізнес у сфері нерухомості, виробництва електроенергії, готельній сфері, акції «Дніпропетровського стрілочного заводу» та «Запорізького заводу залізобетонних шпал». 

Тож, кого оберуть дніпряни — напевно не скаже ніхто. Але висока підтримка Філатова в першому турі та неоднозначна біографія Краснова разом із прагненням підтримати його з боку не дуже шанованих особистостей, дають підстави припускати, що дніпряни залишать діючого мера на наступний строк.

 

Категория: Политика

Теги: ,