Поки у школах закривають на карантин цілі класи, студенти продовжують розповсюджувати вірус у вишах і гуртожитках, – Андрій Бабський

01.10.2020 17:05   -

Станом на 1 жовтня у Дніпрі підтверджено майже 4 093 випадки коронавірусу, з яких 2079 пацієнтів одужали. Наразі майже із 2 000 захворілих 1 652 перебувають на амбулаторному лікуванні з легкою формою недуги, 308 – у лікарнях міста із середньою або тяжкою формою (210 – у лікарні № 21 та 100 – у лікарні № 16). На апаратах штучної вентиляції легень загалом семеро людей. Водночас у дитячій лікарні перебувають шість пацієнтів, з них один – на ШВЛ.

Про це під час брифінгу 1 жовтня повідомив заступник міського голови, директор департаменту охорони здоров’я населення Дніпровської міської ради Андрій Бабський.

«У Дніпрі летальність від COVID-19 становить 1,5 %. Ці цифри свідчать про гарну роботу системи охорони здоров’я. Це один з найнижчих показників в Україні: він у 3-4 рази менший, ніж у деяких містах нашої області. Серед причин: Дніпро один із перших у країні почав готуватися до боротьби з хворобою – з ініціативи міського голови було виділено 98 млн грн в резервний фонд, закуплено усе необхідне для спасіння життя людей. Друга причина – висока фаховість наших працівників», – зазначив Андрій Бабський.

Крім цього директор департаменту охорони здоров’я населення Дніпровської міськради зауважив про карантин у навчальних закладах міста.

«Якщо ми говоримо про школи, то у разі виявлення захворювання у вчителів або учнів закриваються цілі класи. На жаль, цього не видно у вищих навчальних закладах міста. Студенти – це соціально активна група, вони багато переміщуються по гуртожитках, на навчання, відвідують спортивні та розважальні заклади. Це створює велику небезпеку розповсюдження коронавірусу. Навіть парламент пішов на карантин через виявлені випадки захворювання, а студенти продовжують навчатися в закритих аудиторіях по 100 і більше слухачів».