Освітній простір Дніпра: які функції з’явилися в учнівському квитку і що незабаром упровадять

22.02.2021 17:48   -

В учнівських квитках дніпровських школярів запровадили нову суперфункцію – батьків сповіщають про прихід і вихід дітей зі школи через Viber чи Telegram.

«Пластиковий учнівський квиток має низку функцій, одна з яких – це перепустка до будівлі школи. Дитина заходить, притуляє квиток до турнікету і проходить далі. У цей час батькам на телефон через боти у Viber чи Telegram приходить повідомлення про прихід дитини. Так само відбувається і коли дитина виходить зі школи. Тобто батьки оперативно інформуються, а значить – і цілком спокійні за дітей», – розповів під час виїзної пресконференції 22 лютого спеціаліст департаменту гуманітарної політики ДМР Артем Трапезніков. 

За його словами, на сьогодні із 102 тис. школярів 42 тис. вже мають пластикові квитки: «З 1 квітня безкоштовний проїзд в електротранспорті буде виключно за новими учнівськими. Серед розповсюджених причин відсутності нового документа – неправильно заповнені батьками анкети або небажання надавати персональні дані. Вкотре наголошуємо, що така юридична інформація потрібна для ідентифікації батьків і це цілком безпечно».

Дніпрянка Світлана Іванова задоволена новою функцією учнівського квитка: «Моя донька Тетяна навчається у шостому класі НВК № 66. У неї, звісно, вже є новий учнівський. Функція про сповіщення дуже зручна. Мені не доводиться турбуватися про те чи дійшла моя дитина з дому до школи. Я знаю точно о котрій годині донька зайшла у заклад і коли вийшла. Такий сучасний підхід в організації освітнього простору і має бути!».

Новий учнівський квиток у Дніпрі впроваджено у рамках проєкту «Освітній простір Дніпра» та муніципальної програми «Безпечна школа». Документ нового зразка має низку функцій. До окрім вже згаданих, долучиться ще одна – розклад уроків, які батьки можуть переглядати онлайн. А з 1 вересня у такому форматі запрацює й журнал оцінок. Окрім того, планується запровадити оплату харчування у шкільних їдальнях через учнівський квиток. Для цього там є спеціальний QR-код.

За словами директорки НВК № 66 Людмили Коробки, заклад долучився до програми «Безпечна школа» ще у 2018 році. 

«У нашому НВК навчаються 987 учнів, з них 90 % мать нові пластикові квитки. Хочемо, щоб якнайшвидше усі діти були з новими учнівськими», – підкреслила Людмила Коробка.

У НВК № 66 встановлено турнікети для пропускної системи, камери відеоспостереження, тривожна кнопка для виклику охоронної організації. Уся інформація з камер виводиться на монітор, роботу якого відстежує адміністратор.  

На сьогодні у 78-ми із 157-ми шкіл міста встановлені турнікети. У найближчі роки такою пропускною системою дообладнають решту. 

Відео зі шкільних камер надходить до Ситуаційного центру Дніпра. Тут на великому екрані спостерігають за освітніми закладами, де підключена система відеоспостереження «Безпечна школа». Записане відео зберігається в архіві Ситуаційного центру.

«На відео можна з легкістю роздивитися учнів, учителів, усіх, хто заходить до школи, розгледіти їхні обличчя. А якщо станеться будь-яка позаштатна ситуація у закладі, можемо оперативно відреагувати. За відповідним запитом батьків чи адміністрації школи надамо потрібний запис з відео», – начальниця відділу обробки даних КП «Інфо-Рада-Дніпро» Ілона Симонова.