Держава відшкодовує роботодавцям єдиний соціальний внесок: як це працює?

02.02.2022 05:47   -
Автор:

Одним із дієвих інструментів стимулювання роботодавців до працевлаштування безробітних на нові робочі місця є компенсація витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Саме таким роботодавцям, які створюють нові робочі місця, державна служба зайнятості пропонує фінансову підтримку. Про це нагадав Дніпропетровський обласний центр зайнятості.

Відповідно до статті 26 Закону України «Про зайнятість населення» право на компенсацію мають роботодавці, які працевлаштовують на нові робочі місця строком не менше, ніж на два роки тих безробітних, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

До їх числа належать: один з батьків або особа, яка їх замінює, та має на утриманні дитину (дітей) віком до шести років; молодь, яка вперше приймається на роботу; особи, яким до настання права на пенсію за віком залишилося 10 і менше років; учасники бойових дій та інші категорії.

Також право на компенсацію мають роботодавці, які відносяться до суб’єктів малого підприємництва та працевлаштовують безробітних на нові робочі місця у пріоритетних видах економічної діяльності строком не менше, ніж на два роки. Перелік пріоритетних видів економічної діяльності затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2013 р. №347.

Компенсація виплачується за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття щомісячно протягом одного року з дня працевлаштування безробітної особи за умови відсутності у роботодавця заборгованості зі сплати єдиного внеску та страхових внесків на державне пенсійне страхування, а також за умови, що роботодавець не визнаний банкрутом або стосовно нього не порушено справу про банкрутство.

Отже, у роботодавців, що є суб’єктами малого підприємництва та працевлаштовують безробітних на нові робочі місця у пріоритетних видах економічної діяльності строком не менше, ніж на два роки або мають можливість працевлаштувати безробітних, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, мають звернутись до будь-якого найближчого центру зайнятості для отримання компенсації єдиного соціального внеску.