Нові дерева та антивандальні лави: якою буде вулиця Яворницького та площа Шевченка
У Дніпрі триває реконструкція вулиці Яворницького та капітальний ремонт площі Шевченка. Обидва проєкти пройшли усі необхідні погодження, вже було обрано підрядні організації.
На площі розширять пішохідну зону та встановлять 8 сучасних антивандальних лав завдовжки 4,5 метри. У ході ремонту замість асфальту тут викладуть бруківку, а тротуари вимостять бетонними плитами. Також оновлять освітлення, замінять зливову каналізацію, обладнають зелені острівці. Площу будують і з урахуванням елементів доступності.
«Нові лави на площі Шевченка виготовлені за індивідуальним дизайном, вони прослужать містянам не один десяток років. L1 – це не модель лав, як дехто писав, це – архітектурне маркування у проєкті. Їх закуповує підрядна організація, яка виграла тендер. Департамент благоустрою з метою контролю цін проводить моніторинг середньої вартості на ринку. Враховуючи те, що ці лави не мають масового випуску, проєктна документація була надана різним виробникам, не всі погодились братися за виробництво таких складних елементів. Але ті, що погодились, пропонували ціни на 7,5 тис. грн більше, ніж ми маємо за умовами договору. Якщо говорити про традиційні лавочки, по п’ять тисяч гривень, то лише торік 450 таких зруйнували вандали. На площі Шевченка будуть антивандальні лави», – зазначив заступник міського голови Михайло Лисенко.
«Лави на площі Шевченка будуть з архітектурного бетону та ясеня. Це глобальний архітектурний елемент, який покликаний активізувати соціальні зв’язки у людей. Поверхня буде з термомодифікованої деревини, тож лави стійкі до температур», – розповів архітектор проєкту Євген Васильєв.
Після реконструкції вул. Яворницького стане повністю пішохідною, але там зроблять велодоріжки, передбачено і можливість проїзду спецтранспорту. До робіт підходять комплексно: вони проводяться із заміною усіх застарілих комунікацій. Багатьом з них уже понад 50 років.
«Лише за останній рік на вул. Яворницького було 14 поривів комунікацій, через які мешканці прилеглих домів залишалися без води. Труби на 50 % були забиті, прочистити ці відкладення було неможливо», – зазначив Михайло Лисенко.
Також у рамках реконструкції тут проведуть комплексну заміну дерев. Уже видалено 74 аварійні, які становили небезпеку. На їхньому місці висадять 80 нових. Це гіпоалергенні 20-річні дуби. Їх спеціально вирощують у розсадниках для міських умов. Дерева визначила спеціальна комісія, до якої входять алергологи.