Нова зброя і танки – ЗСУ поповнюють свій парк

21.07.2020 10:37   -

На днях Збройні Сили отримали близько десятка модернізованих танків. Підприємство “Львівський бронетанковий завод”, що входить до складу ДК “Укроборонпром”, передало для потреб Міністерства оборони України чергову партію відремонтованих та модернізованих танків Т-64.

Основна модернізація танка Т-64 – це насамперед системи зв’язку і управління вогнем. Відтак, танки отримали нові сучасні нічні приціли, новітні цифрові радіостанції, супутникові системи навігації, встановлені комплекти динамічного захисту та ще чимало додатків для більш ефективного виконання бойових завдань“, – розповів директор ЛБТЗ Віктор Андрощук.

Т-64 ЛБТЗ 2

Окрім того, За результатами державних випробувань та підконтрольної експлуатації, тактичну бойову колісну машину “Дозор-Б”, розроблену фахівцями “Харківського конструкторського бюро з машинобудування ім. О.О. Морозова”, що входить до складу ДК “Укроборонпром”, прийнято на озброєння Збройними силами України.  Відповідний Наказ Міністерства оборони України №245 був виданий 3 липня 2020 року.

Броня дала трещину: поставки украинской армии боевых машин "Дозор ...

Дозор-Б” входить до лінійки броньованої техніки Концерна, яка була прийнята на озброєння ЗСУ після початку війни на Сході України. Ми вітаємо із цією подією колектив ХКБМ та усю команду Концерну! Перша партія “Дозорів” пройшла випробування безпосередньо на фронті ще у 2016 році. Після цього машину доопрацювали та покращили, провели  підконтрольну експлуатацію із позитивними результатами. І ось нарешті “Дозор-Б” прийнято на озброєння, що дає змогу розпочати підготовку до її серійного виробництва. Також прийняття на озброєння підвищує експортний потенціал цієї бронемашини“, – заявив генеральний директор державного концерну “Укроборонпром” Айварас Абромавичус. 

Дана бойова машина була розроблена в Україні з нуля і ще у 2016 році експериментальну партію з 10 машин передали до ЗСУ, де вони мали би пройти випробування практикою. Використання машин було досить успішним і після внесення необхідних удосконалень вирішили прийняти їх на озброєння.

Фахівці ХКБМ постійно покращували характеристики цієї машини, враховуючи зауваження та пропозиції, висловлені в ході проведення державних випробувань та підконтрольної експлуатації. Все це робилося за власний кошт підприємства. Ми виготовили нові вузли для “Дозору”, які з позитивними результатами пройшли всі стендові та ходові випробування. Останні зміни до робочої конструкторської документації ми внесли у 2020 році. Тобто, “Дозор-Б” – це дуже сучасний зразок бойової машини. Ми вдячні усім співвиконавцям, команді Міністерства оборони України, Центрального бронетанкового управління та Генерального штабу ЗСУ за пророблену роботу та співпрацю, у результаті якої “Дозор-Б”” було прийнято на озброєння“, – зазначив директор “Харківського конструкторського бюро з машинобудування імені О.О. Морозова” Яків Мормило.

Тактична бойова колісна машина “Дозор-Б”” – повнопривідна броньована машина з колісною формулою 4х4. Створена, як багатоцільовий захищений транспортний засіб для перевезення особового складу, озброєння та військового обладнання масою до 2 тон. Машина призначена для використання в підрозділах сухопутних військ, військової поліції, розвідувальних та тилових підрозділах. В залежності від призначення  передбачається різне виконання при виробництві: бронетранспортер, санітарна, командно-штабна, розвідувально-дозорна та інші спеціальні машини“, – зазначено в описі машини на сайті “Укроборонпрома”.