«Нівелює мету децентралізації»: лідери громад і експерти закликають парламентарів голосувати проти нового проєкту змін до Конституції

13.01.2020 14:59

Текст змін до Конституції України щодо децентралізації влади містить низку загроз для розвитку місцевого самоврядування.

Якщо президент Володимир Зеленський не відкликає його для доопрацювання, лідери громад і експерти з питань децентралізації влади і місцевого самоврядування закликають парламентарів голосувати проти запропонованого законопроєкту.

Про це йдеться у їхній другій спільній заяві, яку підписали, зокрема, голови найбільших українських міст, серед яких і мер Дніпра Борис Філатов. 

Автори звернення також наголошують, що ключова вимога попередньої спільної заяви щодо необхідності публічного обговорення проєкту змін до Конституції України була проігнорована. Натомість, оновлений текст невідомого авторства (у порівнянні з першою версією) має лише технічно-формальні корективи – щоб уникнути можливого негативного висновку Конституційним Судом України. 

«Оскільки ми, на жаль, не отримали жодної офіційної реакції на нашу першу спільну заяву та у зв’язку із значущими загрозами, які містить навіть доопрацьований проєкт змін до Конституції України, змушені вчергове робити спільну заяву з категоричним закликом не голосувати за цей законопроєкт», – зазначається у документі.

Так, запропонований інститут «префектів» може стати інструментом політичного тиску на місцеве самоврядування з боку центральної влади. Це пов’язано з тим, що вплив представника, якого призначає Президент України, зменшуватиме вплив громади на процес ухвалення місцевих рішень.

Можуть зменшитися і фінансові гарантії місцевого самоврядування, адже проєкт скасовує обов’язок держави у повному обсязі фінансувати делеговані нею повноваження. Йдеться про освіту, охорону здоров’я, соціальний захист, культуру, спорт. Для громад це – ризик втратити бюджети розвитку та нівелювати здобутки бюджетної децентралізації, що уповільнить розвиток і оновлення міст. 

У заяві також підкреслюють, що зміни зменшуватимуть повноваження голів громад і нівелюватимуть спроможний базовий рівень місцевого самоврядування в Україні.

 

Днепр. Главное 

 

 

Комментарии
Последние записи в блогах

«Українське товариство охорони пам’яток історії та культури Рівненської області» по завершенні Колядних свят, 23 січня 2020 року, урочисто передало величного Дідуха, який стояв на майдані Незалежності у Рівному, на постійне експонування до Національного центру народної культури у м. Києві – музею Івана Гончара.

Подробнее

Декларування доходів, отриманих фізособою за послуги, надані іншій фізособі

 

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що дохід з джерелом їх походження з України – будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності на території України.

Норми встановлені п.п. 14.1.54 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Подробнее

Про справляння у 2020 році платежів за спеціальне використання рибних та інших водних живих ресурсів

 

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу, що ДПС України надала наступні рекомендації стосовно справляння у 2020 році платежів за спеціальне використання рибних та інших водних живих ресурсів.

Подробнее

Зміни до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

 

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області повідомляє, що 19.01.2020 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 21.10.2019 № 436 «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Наказ № 436) (зареєстровано у Міністерстві юстиції України від 23.12.2019 за № 1278/34249), яким внесено зміни до наказу Міністерства фінансів України від 24.11.2014     № 1162 «Про затвердження Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та Положення про реєстр страхувальників», зареєстрованого у Міністерстві юстиції України від 03.12.2014 за № 1553/26330.

Подробнее
Голосование
Поддерживаете ли вы продажу украинской земли?
Да
Нет
Не знаю