Незабаром Україна з ЄС матиме відкрите небо

09.04.2021 17:51   -

Єврокомісія схвалила у четвер, 8 квітня, оновлений проєкт рішення Ради ЄС про підписання Угоди між Україною, Євросоюзом і його державами-членами про спільний авіаційний простір (САП), – повідомляє Урядовий портал.

Наступний крок – внесення проєкту на розгляд Ради ЄС та його остаточне схвалення, зазначається у повідомленні представництва

“Укладення цієї угоди сприятиме створенню спільного авіаційного простору між Україною та ЄС на основі спільних та надійних стандартів ЄС у сфері безпеки польотів, управління повітряним рухом та захисту прав споживачів”, – йдеться у повідомленні. Завдяки укладеній угоді зросте число авіарейсів між Україною та ЄС, розшириться географія, відкриються нові можливості для громадян та бізнесу.

“Спільний авіаційний простір Україна-ЄС створить умови для нових комерційних можливостей авіаліній України і держав-членів ЄС, а також сприятиме залученню інвестицій в авіаційну сферу України”, – запевняють у представництві України при ЄС.

Угоду про САП парафували ще у 2013 році, але укласти її заважала суперечка між Великобританією та Іспанією щодо аеропорту в Гібралтарі. Очікувалося, що після виходу Великобританії з ЄС угоду підпишуть на Раді асоціації Україна-ЄС у лютому цього року, однак цього не сталося. Проте у заключному комюніке сторони прописали намір укласти цю угоду “якомога раніше у 2021 році”.

“Довгоочікувана хороша новина: сьогодні Комісія ЄС повторно схвалила проект Рішення Ради про підписання Угоди про Спільний авіаційний простір. З нетерпінням чекаємо підтримки та швидкого укладення Угоди державами-членами”, – написав представник України при Європейському Союзі посол Микола Точицький у Twitter.