Незабаром можна буде отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію

07.06.2021 16:13   -

Люди, яких щепили двома дозами вакцини проти COVID-19, можуть отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Його видають в паперовій формі – одразу після імунізації або в медзакладі, підключеному до електронної системи охорони здоров’я. Зокрема, у сімейного лікаря, – повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

Міжнародне свідоцтво про вакцинацію:

  • для кількадозних вакцин видається лише після отримання останньої дози;
  • у випадку отримання свідоцтва не одразу після щеплення, а шляхом звернення до лікаря, свідоцтво заповнюється на основі даних про щеплення, внесених до електронної системи охорони здоров’я;
  • заповнюється англійською або французькою мовою, додатково також українською мовою;
  • міститиме персональні дані пацієнта (прізвище та ім’я латинкою записуватиметься, так само як у закордонному паспорті громадянина, або за правилами транслітерації), а також інформацію про вакцинацію (назва вакцини, дата вакцинації тощо);
  • за потреби й за запитом людини заклад має надрукувати та оформити його згідно із міжнародними вимогами;
  • обов’язково матиме офіційний штамп закладу охорони здоров’я та підпис лікаря;
  • має бути підписане пацієнтом або його уповноваженим представником;
  • буде дійсним лише, якщо введена вакцина схвалена до екстреного застосування ВООЗ;
  • термін дії свідоцтва — один рік з можливістю продовження.

Якщо в людини є абсолютні протипоказання до проведення щеплення проти COVID-19, замість свідоцтва на вимогу пацієнта надається письмове роз’яснення українською та/або англійською мовою з переліком підстав для такого рішення.

Важливо! Не слід плутати міжнародні свідоцтва про вакцинацію з «імунними паспортами» чи «ковідними сертифікатами», які зараз розробляють в Україні та за кордоном. Це різні поняття.

Україна зараз використовує три протикоронавірусні вакцини: Comirnaty від Pfizer-BioNTech, AstraZeneca різних виробників та CoronaVac від Sinovac Biotech. Усі вони отримали дозвіл Всесвітньої організації охорони здоров’я на екстрене використання.

Наразі українські сертифікати вакцинації вже погодилися визнавати Угорщина, Молдова, Туреччина. Відповідна домовленість також досягнута з урядом Грузії.

У березі Європейська комісія запропонувала створити “зелені” цифрові паспорти, які дозволятимуть вакцинованим проти COVID-19 громадянам подорожувати в межах ЄС.

Україна домовилася з Європейською комісією зробити сумісними український і європейський цифрові сертифікати про імунітет від COVID-19, що дозволить українцям вільно подорожувати Європою.

У травні Міністерства закордонних справ України та Угорщини домовилися укласти угоду про взаємне визнання “паспортів” вакцинації проти COVID-19.

В Україні планують до 1 липня запустити внутрішні паспорти вакцинації або “ковідні” сертифікати, які будуть містити дані про вакцинацію, негативні ПЛР-тести чи наявність антитіл. Цей сертифікат можна буде використовувати, зокрема, для подорожей між країнами.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що “паспорти вакцинації” можуть створити на базі електронного реєстру на порталі “Дія”. Водночас для запровадження “паспортів вакцинації” потрібно, аби верифікація стала міжнародною. Він заявив, що український уряд готовий запровадити будь-яку з можливих моделей.