“Наше місто є рідною домівкою для тисяч єврейських родин”, – Борис Філатов вшанував жертв Голокосту

27.01.2022 19:35   -

27 січня в Україні і світі відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.  

Дата 27 січня обрана не випадково: саме цього дня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік польського Освенціма. 

До 6 мільйонів євреїв було вбито протягом Голокосту, з них від 2,2 до 2,5 мільйона на території колишнього Радянського Союзу, значною мірою в Україні.

Мер Дніпра Борис Філатов згадав про жертв нацистських злочинів і підкреслив, що найкращим запобіжником повторення подібних трагедій є пам’ять.

Історія Дніпра завжди була переплетена з долями багатьох представників єврейського народу. Нині єврейська громада Дніпра є однією з найпотужніших в Україні. Наше місто є рідною домівкою для тисяч єврейських родин. Щороку 27 січня Дніпро разом із усім світом вшановує пам’ять жертв Голокосту. Невимовно жахливого злочину, який занапастив мільйони життів. Запобіжником розповсюдження зла є людська пам’ять. Пам’ятати – означає жити за тих, у кого відібрали цю можливість. Берегти пам’ять – означає жити для того, аби такі трагедії ніколи не мали місця в майбутньому“, – написав Філатов.