На Січеславщині у понад 300 нотаріусів можна посвідчити угоди купівлі-продажу нерухомості

22.05.2022 10:42   -

 На Січеславщині знов працює реєстр речових прав, який закрили на початку війни. Мешканці області можуть укладати договори купівлі-продажу нерухомого майна. Посвідчувати їх – у нотаріусів, що увійшли до переліку. Про це стало відомо на брифінгу в Дніпропетровській обласній військовій адміністрації.

На початку війни держреєстри закрили, аби уникнути ворожих кібератак. Тепер вони відновили роботу – на неокупованих територіях та у регіонах, де не ведуться бойові дії. Мешканці області знов можуть продавати або купувати нерухомість. Зареєструвати договори – у 307 державних та приватних нотаріусів, яких затвердив Мінюст», – зазначив начальник Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції  Іван Легостаєв. 

Він додав, що на період воєнного стану в Україні обмежили дії з нерухомістю. Оформити продаж майна можна тільки у нотаріуса в тому районі або місті, де воно розташоване. І лише за особистої присутності власника.

«Відчужити можна тільки ту нерухомість, якою володіють не менше місяця. Однак це не стосується випадків отримання її у спадщину та поділу майна подружжя», – сказав Іван Легостаєв.

В Україні відновив роботу і Державний земельний кадастр.

«Наразі налаштовується взаємодія баз даних держгеокадастру з реєстром нерухомості. Як тільки її буде завершено, мешканці області знов зможуть укладати договори купівлі-продажу приватних будинків та земельних ділянок», – наголосив Іван Легостаєв.

Більше інформації – у Південно-Східному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції.