На Січеславщині понад 3,1 тис дітей з особливими освітніми потребами навчаються у звичайних школах та дитсадках
У Дніпропетровській області більш ніж 2,6 тис дітей з особливими освітніми потребами відвідують звичайні школи. Ще понад півтисячі хлопчиків та дівчаток разом з однолітками виховують у садочках регіону, – повідомляє ДніпроОДА.
«ДніпроОДА створює обласну програму розвитку безбар’єрності. Вона має зруйнувати перепони у різних сферах життя, – зазначила начальниця управління департаменту освіти і науки ДніпроОДА Валентина Середня. – Один з головних напрямків – освіта. Працюємо над тим, аби якісні знання отримували всі. І діти із віддалених селищ, і малі з особливими освітніми потребами».
Вона додала, що Дніпропетровська область – серед лідерів України за розвитком інклюзивної освіти. Діти з особливими освітніми потребами навчаються у 448 школах та 184 садочках регіону. Адаптуватися малечі допомагають асистенти вчителів та вихователів.
«Під час реконструкції всіх навчальних закладів створюємо умови для людей з інвалідністю. Облаштовуємо пандуси та підйомники. Для комфорту особливих учнів у школах вже працюють 70 медіатек та 250 ресурсних кімнат», – сказала Валентина Середня.
Дітям із особливими освітніми потребами допомагають розвиватися і у 35 інклюзивно-ресурсних центрах.
Розвиток безбар’єрності в Україні – ініціатива першої леді Олени Зеленської. Вже розробили національну стратегію. Передбачена робота за 6 основними напрямками: фізична, інформаційна, суспільна, економічна, цифрова та освітня безбар’єрність.