На Дніпропетровщині викрили військових чиновників, що торгували посвідченнями УБД

01.08.2021 10:32   -

СБУ в Дніпропетровській області виявила злочинне угруповання, що складалося з військовослужбовців-чиновників одного з війскових гарнізонів області.

Схема була дуже простою – бажаючих отримати статус учасника бойових дій на папері відправляли у зону проведення ООС, при цьому людина навіть нікуди не їхала, але отримувала усі належні премії з бюджету держави. За час дії схеми, нею встигли скористатись кілька десятків осіб.

Служба безпеки України викрила схему «продажу» статусу учасника бойових дій. За попередньою інформацією, протиправний механізм діяв з жовтня 2020 року. За цей час «послугами» зловмисників скористалися декілька десятків осіб.За наявною інформацією, схему організували посадовці одного з військових гарнізонів Дніпропетровщини. За документами, вони відправляли військовослужбовців до зони проведення ООС, але фактично останні залишались за місцями постійної дислокації. Після закінчення строків відрядження до ООС, військовослужбовці, які жодного дня не перебували на передовій, оформлювали собі статус учасників бойових дій з відповідними пільгами та державними виплатами. Коштувала така «послуга» 50% від щомісячної премії в 20 тис. грн, що встановлювалась їм на час перебування в зоні проведення ООС“, – йдеться у повідомленні СБУ.

Чиновнику-організатору схеми повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службової особи) Кримінального кодексу України.Тривають слідчі дії для встановлення причетності інших осіб до вчинення зазначеного правопорушення.