МОН визначив пріоритетні виші Дніпропетровщини – вони отримають більше коштів

07.02.2020 08:51   -
Автор:

У зв’язку зі змінами в освітньому законодавстві фінансування українських вишів буде здійснюватись за новим принципом. Нововведення торкнуться і закладів вищої освіти у Дніпропетровській області.
Про основні зміни в розподіленні коштів між вишами вже повідомлялось раніше. Зокрема, йдеться не про кількість студентів при виділенні коштів закладу, а про спеціалізацію університетів і академій та здатність їх випускників знайти роботу.
В залежності від показників успішності, університети отримають від 95 до 120% коштів – порівняно з бюджетами 2019-го. До переліку 94 найуспішніших вишів країни увійшли і 11 із Дніпропетровщини. Про це повідомили в департаменті освіти і науки Дніпропетровської ОДА.
Картинки по запросу
«Нова система фінансування стимулює університети розвиватися та відповідати сучасним викликам. Починаючи з 2020-го, Уряд розподілятиме кошти серед вишів за спеціальною формулою. Враховуватимуть масштаб університету, кількість студентів на бюджеті, позиції у міжнародних рейтингах та участь у наукових грантах. З наступного року до цих критеріїв додадуть і показник працевлаштування випускників. За підсумками діяльності у 2019-му, збільшене фінансування отримають 11 вишів регіону», – повідомили в департаменті освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації.
В число найбільш успішних вишів Дніпропетровщини увійшли такі заклади як Дніпропетровський державний аграрно-економічний університет, Національний технічний університет «Дніпровська політехніка», Криворізький національний університет. Цього року вказані заклади отримають 116,5-119,5% фінансування 2019-го.
Крім того, збільшення фінансування передбачено для таких закладів:
Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту ім. академіка В. Лазаряна,
Національна металургійна академія України,
Криворізький металургійний інститут НМАУ,
Український державний хіміко-технологічний університет,
Дніпропетровський національний університет ім. О. Гончара,
Придніпровська державна академія будівництва та архітектури,
Криворізький державний педагогічний університет,
Дніпровський державний технічний університет.
Днепр.Главное