Міністр культури Олександр Ткаченко офіційно подав у відставку через розбіжність поглядів з урядом на діяльність і фінансування міністерства

11.11.2021 14:30   -

Міністр культури Олександр Ткаченко вранці 11 листопада написав заяву на звільнення, повідомив інформацію про це урядовець на своїй сторінці у Facebook.

галерея

Серед причин він назвав відділення Держкіно від Мінкультури, мовляв уряд ухвалив таке рішення без погодження міністерства.

«Забрати Держкіно у Міністерства культури та інформполітики і передати його в управління Кабміну – нелогічно. Це як забрати у компанії транспортний відділ і передати його в управління раді директорів. Такі стиль та підходи щодо управління процесами мене дивують — не мій концепт та цінності», — зазначив Ткаченко.

Він наголосив, що це не єдине рішення з яким він не згоден, зокрема він навів приклад про створення Держслужби та Держінспекції з охорони культурної спадщини.

«Після цього через кілька місяців міністерство отримало листа від прем’єра щодо відкликання нашого подання на створення цих інституцій. Наповнення операційним функціоналом Держмистецтв також блокувалось. Пишуть, що передача Держкіно стала для мене останньою краплею. Тоді нагадаю про передостанню — не менш болючу. Бюджет на культуру-2022. І характер обговорення і фінальна сума для мене неприйнятні», — додав міністр.

У 1990-х Олександр Ткаченко був заступником генерального продюсера каналу «1+1», де створив «Телевізійну службу новин», відому зараз як ТСН. Із серпня 2008 року він очолив групу «1+1 media».

До парламенту девʼятого скликання Олександр Ткаченко потрапив у 2019 році за списком партії «Слуга народу». Після обрання народним депутатом склав повноваження керівника холдингу «1+1».

4 червня 2020 року Ткаченка призначили на посаду міністра культури та інформаційної політики України.