Мери змусили центральні органи влади пообіцяти заморозити ціну на газ для населення

09.02.2021 15:03   -

Підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води громадянам України, що забезпечить стале проходження цього опалювального сезону та підготовку до наступного, – повідомляє president.gov.ua.

Ціна на газ для громадян не зростатиме. При цьому різницю в тарифах місцеві бюджети не компенсуватимуть – таке зобов’язання взяв на себе уряд. Відповідний меморандум, що став можливим завдяки консолідованим зусиллям українських мерів, підписали зранку 9 лютого. Це – домовленість між центральними органами влади, НКРЕКП, НАК «Нафтогаз України» і міськими головами.
Перемовини з урядом і профільними відомствами щодо умов меморандуму тривали протягом останнього місяця – у рамках Асоціації міст України.

Документ був підписаний у присутності Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, заступника керівника Офісу Президента Кирила Тимошенка.

Від міських голів його підписали мер Житомира Сергій Сухомлин, очільник Києва Віталій Кличко, міський голова Одеси Геннадій Труханов, мер Бучі Анатолій Федорук. За допомогою відеозв’язку на заході були присутні мер Дніпра Борис Філатов, очільник Львова Андрій Садовий та мер Маріуполя Вадим Бойченко.

«Підписання цього меморандуму – це якісний прорив і політична декларація, котра дозволяє говорити, що нині стосунки між центральною владою та місцевим самоврядуванням перейшли у конструктивне русло, і що подальші питання, пов’язані з теплопостачанням, вирішуватимуться кардинально – у конструктивній співпраці з центральними органами влади», – сказав член президії АМУ, мер Дніпра Борис Філатов. І додав: «Дуже важливо сьогодні, що ми досягли компромісу. Незалежно від політичних поглядів та партійної приналежності, вдалося об’єднати зусилля і уряду, й Офісу Президента, і мерів, щоб досягти спільного результату для наших людей».

Під час підписання меморандуму він був на відеозв’язку, оскільки через негоду не зміг вилетіти до столиці на запрошення прем’єр-міністра.  

Водночас в уряді документ назвали максимально безболісним виходом із кризи теплопостачання. Місцеві бюджети та комунальні підприємства не відчують наслідків зростання ціни на газ. Натомість люди матимуть безперебійне теплопостачання протягом цього опалювального сезону.

Борис Філатов також додав, що спільна робота триватиме надалі. Очікується створення відповідної робочої групи, котра опікуватиметься питаннями теплопостачання, ціноутворення на газ, а також постачання електроенергії. Борис Філатов підкреслив, що міста як великі споживачі електроенергії повинні мати право купувати її на вільному ринку. За його словами, також розглядатиметься питання про передання містам внутрішньобудинкових мереж.