Мери українських міст Кличко і Філатов просять Президента не міняти податкове законодавство – це призведе до колапсу країни

18.03.2020 12:29   -
Автор:

17 березня на сайті Асоціації міст України з’явилась інформація щодо звернення мера Києва Віталія Кличка до президента Зеленського із проханням не підписувати Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19)»(законопроєкт №3220).
На думку Кличка, підписання закону призведе до того, що місцеві громади недоотримають 13% їх загальних доходів, оскільки від сплати місцевих податків пропонується звільнити великий бізнес та промислові підприємства.
«Міста, селища, села, ОТГ, що сьогодні виділяють сотні мільйонів гривень на боротьбу з пандемією (підвищені зарплати медикам, закупівля ліків, масок, тестів, обладнання) – завтра через Закон № 3220 не матимуть ресурсів на це! Більше того: вони не зможуть виплачувати навіть мінімальні зарплати медикам, вчителям, соціальним працівникам, вихователям, працівникам транспорту та ЖКГ!», – сказано у зверненні.
У зв’язку із цим, Асоціація міст України просить Президента України забезпечити термінове доопрацювання цього Закону до його підписання, з урахуванням таких пропозицій:
– запровадити більш дієві компенсатори для бізнесу за рахунок джерел державного бюджету: ПДВ, податку на прибуток, акцизів;
– передбачити розстрочку по сплаті за землю, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, а не введення заборони нарахування по цих місцевих податках;
– дозволити органам місцевого самоврядування встановлювати пільги зі сплати місцевих податків та зборів посеред бюджетного року без застосування регуляторних процедур;
– запровадити механізми компенсації втрат доходів місцевих бюджетів відповідно до статті 142 Конституції України, частини 1 статті 27 Бюджетного кодексу України.
Нагадаємо, що 17 березня Верховна Рада ухвалила закон, яким скасував на два місяці податок на нерухомість і плату за землю.
На рішення ВР відреагувала і влада Дніпра. Зокрема, Генадій Корбан заявив, що прийнятий закон може зруйнувати економіку міст, що призведе до потужних економічних наслідків для всієї країни.
А мер Дніпра Борис Філатов підкреслив, що в умовах епідемії і карантину, скороченого напередодні фінансування, тепер ще більше скорочувати місцеві бюджети просто не можливо.
Картинки по запросу