“Хочу заспокоїти співгромадянок”, – Головнокомандувач Збройних Сил звернувся до українських жінок

26.12.2021 18:49   -

Головнокомандувач Збройних Сил України звернувся до українських жінок і заспокоїв українських жінок, що дещо стурбовані ініціативою Міноборони про широкий перелік спеціальностей, за якими жінок мають ставити на військовий облік.

Валерій Залужний підкреслив, що ні про яку мобілізацію наразі не йдеться, а сама процедура постановки на військовий облік буде відбуватись дистанційно, без необхідності відвідувати військкомат.

Постановку жінок на військовий облік Залужний назвав стандартною процедурою і підкреслив, що жінок залучатимуть до оборони країни лише у крайньому випадку.

По-перше, не йдеться про призов чи обов’язкову мобілізацію жінок до війська, як про це вже заявляють деякі ЗМІ. По-друге, готується такий порядок постановки на військовий облік, який дозволив би реалізувати дистанційно та онлайн якнайбільше процедур. Держава проводить антибюрократичну реформу, щоб людям не доводилося переносити папірці з місця на місце. Це стосується також і чоловіків – цифровізація має модернізувати військовий облік в цілому. Протягом наступного року всі процедури будуть відкалібровані таким чином, щоб для наших співгромадянок, чиї спеціальності є в переліку для військового обліку, та їхніх роботодавців процес постановки на облік був максимально комфортним. Ми також плануємо ввести перехідну норму, що стосується зборів (навчань) військовозобов’язаних, а саме: на навчання жінки будуть убувати винятково за бажанням. По-третє, зі взяттям на військовий облік жодних змін у житті українських жінок не буде! Єдине – Збройні Сили просто знатимуть, які спеціалістки є в країні та можуть у крайньому випадку долучитись до оборони держави. Відповідний порядок обліку існував в Україні й раніше, починаючи з 1994 року, хоча майже не працював“, – написав Головнокомандувач ЗС України генерал-лейтенант Валерій Залужний.